<
     


Ankaralı iş kadınından Kulp'a Eğitim desteği

Kulp ilçesindeki okul ihtiyacının karşılanması için iş kadını Gonca Demir 13 okula inşaat tadilatı alanında destek verdi.
Bu Haber 2020-02-13 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Kulp ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilçeye bağlı kırsal mahallelerde bulunan okullar ile ilgili sosyal medyada yaptığı haberleri gören Ankaralı İş kadını Gonca Demir bu haberler doğrultusunda Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle diyaloga geçerek ilçe merkezinde ihtiyaç duyulan 13 okulun inşaat tadilatı işini üslenerek 1 milyon 100 bin Türk lirası değerinde yardım yaparak Tüm aşamalarında kendisi bizzat süreci takip edip bu 13 okula modern bir görünüm kazandırdı.
Tadilat işini üstlendiği bu okullarının daha önceki fiziki yetersizliklerine değinen iş kadını Gonca Demir, yapılan onarımdan sonra çocukların okullarına güle oynaya gelmeye başladığını ifade etti.
Yenilenen okulun hayırlı olmasını dileyerek, okulda yetişecek öğrencilerin ülkeye faydalı bireyler olacağına inandığını aktaran iş kadını Gonca Demir ,"Çocuklar bizim geleceğimiz. Onları yarınlara hazırlamak zorundayız. Bütün millet olarak bunu yapmamızda fayda var. Bu fırsatı bize sunan ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz,Kulp ilçesinde eğitime katkı sunmanın mutluluğunu yaşamaktayız " dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya ,13 okula sağladığı destekten dolayı hayırsever iş kadını Gonca Demir'e teşekkür ederek, sağlanan destek sayesinde 13 okuldaki tüm eksiklerin giderildiğini ve 13 okulun modern görünüme kavuştuğunu aktardı.
Kaya,"Eğitime yapılan her yatırım, gelecek nesiller için yapılan yatırımdır. Eğitime yapılan yatırımın maliyeti olmaz, değeri olur. Bu değeri hizmetle buluşturan hayırseverimize teşekkür ediyoruz." dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya okullara katkıları nedeniyle iş kadını Demir'e plaket takdim edildi.

 

 

 

Bu haber 6703 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER