<
     


Kulp'ta kar zor anlar yaşatıyor

Kulp ilçe merkezi ve köylerinde dün öğlen saatlerinden itibaren süren kar yağışı etkili oluyor.
Bu Haber 2020-02-13 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Kulp ilçesinde dün öğlen saatlerinde başlayan kar yağışı ilçe merkezinde ve ilçeye bağlı kırsal köylerde etkili oluyor. Kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreyi bulurken yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye ulaştı. İlçenin tüm köylerle bağlantısı kesildi ,Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ilçeye bağlı tüm okullara bir gün ara verilirken sürücüler zor anlar yaşadı.
Karla mücadele ekipleri alarma geçti
İlçe merkezinde ve ilçeye bağlı köylerde kart temizleme çalışması yürüten karla mücadele ekipleri iş makineleri ile ana ve ara yollarda kar küreme çalışmaları gerçekleştirirken Esnaflar ise kendi imkanları ile iş yerlerinin önündeki karı temizledi.
Köy yolları kapandı
Yüksek kesimlerinde kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı Kulp ilçesinin kırsal köylerinde ise etkisini gösteren kar nedeniyle 55 mahallenin yolu ulaşıma kapandı. Araç sürücüleri kar ve buzlanma nedeniyle zor anlar yaşadı.
Kar yağışının keyfini ise gençler ve çocuklar sürdü. Hava sıcaklığının -7 dereceye düştüğü ilçede, soğuk havaya rağmen kimileri kar topu oynarken Kimileri ise karla kapanmış araçların üzerine günün tarihini ve araçların plakasını yazarak, hatıra fotoğrafı çekti.

 

 

 

Bu haber 9276 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER