<
     


Kulp dondu, sıcaklık eksi 16’ya kadar düştü

Kulp ilçesinde kar yağışı ve tipi yerini soğuk havaya bıraktı. İlçede gece sıcaklık-16’lara düştü, camlar ve çeşmeler dondu.
Bu Haber 2020-02-10 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Kış aylarının en çetin geçtiği ilçelerden biri olan Kulp'ta geçen hafta etkili olan kar yağışı ve tipiden sonra . İlçede hava sıcaklığı ise gündüz eksi 10'a , gece ise eksi 16’ya kadar düştü. Hayatı olumsuz etkileyen soğuk hava nedeniyle birçok iş yerinin camı ve sokaktaki çeşmeler dondu, çatılar da ise buz sarkıtları oluştu.Sabah iş yerini açmaya gelen esnaflar çeşitli yöntemlerle don tutmuş camı temizlemeye çalıştı.
İlçede kar ve tipinin yerini kuru soğuğa bıraktığını ve hissedilen havanın eksi 10 olduğunu belirten esnaf Görgü Aydoğdu , ilçede hayatın durma noktasına geldiğini söyledi.
Aydoğdu, “İlçemizde hava şuan -10 derece. Yollar dondu, sularımız hepsi dondu. Çok aşırı bir kuru soğuk var. Soğuktan dolayı neredeyse dışarı çıkamıyoruz. İşlerimiz olmadığı müddetçe dışarı çıkmamaya özen gösteriyoruz. Hayat şuan durmuş diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, meteoroloji ise soğuk havanın etkisini sürdüreceğini Diyarbakır merkezde hissedilen sıcaklığın eksi 4'lerde, Kulp'ta ise eksi 10'lerde olacağını bildirdi.

 

 

 

Bu haber 7613 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER