<
     


Kulp’ta “Mısra-i Anadolu” esintisi…

Kulp İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan Diksiyon kursunda eğitim gören kursiyerlerce “ Mısra-i Anadolu” şiir ve müzik dinletisi sahnelendi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait konferans salonunda düzenlenen etkinliğe sanatseverler büyük ilgi gösterdi.
Bu Haber 2020-01-15 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

“ Mısra-i Anadolu” şiir ve müzik dinletisinin açılış konuşmasını yapan Kurs eğitmeni Elif Ruşen Taşkıran “Kursiyerlerimiz ile birlikte hazırlamış olduğumuz “ Mısra-i Anadolu” isimli Şiir dinletimize hepiniz hoş geldiniz.Bu akşam diksiyon eğitimimizin sonunda tasarladığımız Şiir ve Müzik Dinletisini sizlerin beğenisine sunmaya ve geceyi şiire boyamaya geldik. Anadolu mozaiğinin parçaları misali, hayat boyu öğrenme bilinci ile toplumun her kesiminden kimseleri barındıran kursumuz, bu gece memleketimizin zaman zaman acısını, kederini, zaman zaman aşkını, hasretini ve olmazsa olmazımız neşesini çalacak kulaklarımıza. Siz sanatseverleri,Mısra-i Anadolu ekibinin, gönülleri fetheden dizeleri,yüreğe dokunan ezgileriyle baş başa bırakma zamanı geldi.Bu sanat kokan geceye, bizleri yalnız bırakmayıp gelen siz değerli sanat severlere teşekkür ediyorum ve iyi seyirler diliyorum ” dedi.
Şiir ve şarkıları seslendiren kursiyerlerin sahne performansları, salonu dolduran seyircilerden büyük alkış aldı.Dinleti sonrası Kursiyerlere katılım belgelerini takdim eden İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat YIKIK “Sergilediğiniz güzel performanslarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bu soğuk Kulp akşamında içimizi ısıtınız ,hepinize teşekkür ediyorum "dedi.
Etkinliğe katılan Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver Kızıl,başarılarından dolayı Kurs eğitmeni Elif Ruşen Taşkıran ‘a plaket takdim ederek " Kulp'a ilk gelişim .Gerçekten güzel bir atmosferle karşılaştım.Özelikle böyle azimli , becerikli kursiyerleri ve hocamızı tebrik ediyorum.Aynı şekilde kursu açan Kulp İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları’na da teşekkür ediyor, hepinizi ayrı ayrı kutluyorum."dedi
Program sonrasında “Mısra-i Anadolu” ekibini tek tek kutlayan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları “Siz değerli kursiyerlerimizin başarılı sahne performansları bizleri gururlandırdı.İlçemizin bu tarz kurslara ve etkinliklere ne kadar ihtiyaç duyduğunu salonu tıklım tıklım dolduran izleyicilerimizin yüzlerinde ve dile getirdikleri olumlu eleştirilerinde bir kez daha gördük. Yeter ki talep edilsin,istenilsin biz bu imkanları sunmaya devam edeceğiz.Hepinizi kutluyorum” dedi.
Etkinliğe İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı Murat YIKIK, Kulp İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Gökmen,İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları,Daire Amirleri ve çok sayıda sanatsever katıldı. 

 

 

 

Bu haber 11386 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER