Anasayfa
Masaüstü Görünüm
Geri Dön

BAĞLAR BELEDİYESİ, KURDİ-DER VE EĞİTİM-SEN İLE PROTOKOL İMZALADI

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi yeni yıl eğitim ve öğretim yılında Kurdi-Der ve Eğitim-Sen ile Ferzad Kemanger Eğitim Destekevi’nde Kürtçe eğitim vermek için protokol imzaladı.

 Bağlar Belediyesi 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında Kurdi-Der ve Eğitim-Sen ile Ferzad Kemanger Eğitim Destekevi’nde Kürtçe eğitim vermek üzere protokol imzaladı. Bağlar Belediyesi’nde yapılan protokole Kürt Dili Araştırma ve Geliştirme Derneği (Kurdi Der) Yönetim Kurulu adına Sabahattin Gültekin, Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu adına Yıldırım Arslan ve Bağlar Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Murat Satıcı katıldı.
 
  “HER BİREYİN KENDİ ANA DİLİNDE EĞİTİM ALMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”
  Bu sene eğitim ve öğretim yılının sıkıntılarla başladığını ifade eden Bağlar Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Murat Satıcı, Bağlar Belediyesi olarak Kurdi-Der ve Eğitim-Sen’in ortaklaşa başlattıkları çalışmaya destek sunmak amacıyla Ferzad Kemanger Eğitim Destekevi’nde Bağlarlı çocuklara eğitim vereceklerini söyledi. Kürt çocuklarının kendi ana dilini öğrenebilmesi açısından eğitim destekevinde haftada 5 gün eğitimin verileceğini belirten Satıcı, “Bu protokol eğitim destek evimizi Kurdi-Der ve Eğitim-Sen çatısı altında Kürtçe öğretmenlik yapan arkadaşlarımıza tahsis etmiş bulunmaktayız. Belediye olarak amacımız ana dilde eğitimi desteklemektir. Nitekim kişiliğin oluşmasında ana dil olmazsa olmazdır. 21. yüzyılda ana dil eğitiminde devletin bakışı kesinlikle değişmek zorundadır. Kurum olarak biz her bireyi her insanın kendi ana dilinde eğitim alması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
  Konuşmaların ardından protokol imzalandı.
Günün Diğer Haberleri