<
     


Kulp'ta Tezgahlar renklendi!

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala bayramların müjdecisi ve olmazsa olmazı rengârenk şekerler, çikolata ve lokum çeşitleri tezgâhları süslüyor.
Bu Haber 2019-08-05 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Marketlerden alışveriş merkezlerine, şekerlemecisinden bakkalına kadar birçok esnaf, iş yerinin önü ve reyonlarını bayramın müjdecisi şekerlerle süsledi.
Birbirinden renkli şekerlerin süslediği tezgâhlar, bayramda misafirlerine hoş ikramlarda bulunmak isteyen vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Dükkân önlerine konulan çeşit çeşit şeker, lokum ve çikolata tezgâhlarındaki fiyatlar her bütçeye uygunluğuyla göze çarpıyor. Vatandaşlar, bayramdan bayrama aldıkları şekerin en kalitelisini seçerken, bazı vatandaşların da bütçelerine uygun olan çeşitleri tercih ettikleri görüldü.
Havaların çok sıcak olduğu ilçede kimi esnaflar özellikle çikolatalı şekerleri dolaplarda muhafaza ederken kimi esnaf ise çikolatalı şekerleri satmamayı tercih ediyor. Şeker, lokum ve çikolata çeşitleri ile kuruyemiş satışı yapan esnaf, bayram hareketliliğinin son 3-4 güne kala başlayacağını söylediler.
Bayramın güzelliği ve bereketinin bayram satışlarına da yansıdığını belirten esnaftan Mehmet Türk, birkaç gündür bayram şekeri hazırlıklarını yaptıklarını dile getirdi. Kurban Bayramı'nın bütün Müslümanlara hayırlı olmasını dileyen Türk, " Her çeşit şeker mevcuttur. Lokum çeşitlerimiz de mevcuttur. Fiyatlarımız da çok pahalı değildir. Şeker fiyatlarımız 7 liradan başlayarak 20 liraya kadar çıkıyor. Daha henüz bir bayram hareketliliği yok. Kulp İlçesi genelinde bu tür alışverişleri son günlere bırakıyorlar. Oysa hazırlıklara erken başlamak daha iyidir. Şekerler bayramın bir müjdecisidir.." dedi.

 

 

 

Bu haber 7515 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 













PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER