<
     


Kulp'taki destekleme ve yetiştirme kurslarına yoğun ilgi

Kulp ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde merkez yeni mahallesi Lise caddesi üzerinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat merkezinde 8. Sınıflar ve 12 Sınıflara yönelik destekleme ye yetiştirme yaz kursları açıldı.
Bu Haber 2019-07-08 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Millî Eğitim Bakanlığınca Kulp İlçesinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik açılan Destekleme ve Yetiştirme kursları ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya, öğrencilerle bir araya gelerek, tavsiyelerde bulundu.

Kurslar hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya , kursların ortaokul ve lise müfredatı kapsamındaki derslerden açılabildiğini söyledi. Yaz döneminde çoğunlukla 8. ve 12. Sınıf öğrencilerinin yoğun bir kurs talebinde bulunduklarını belirten Kaya, " İyi bir eğitim hayatı değiştirir sloganıyla yola çıkarak ,Biz de programlarımızı sınavlara dönük olarak hazırladık. Şuanda İlçe genelinde tüm öğrencilerimizin faydalanabileceği bir kurs merkezi oluşturarak açtık Liselerde 150, ortaokullarda ise 200 öğrencimiz bu kurslara katılmaktadır.’’ dedi.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya ,"Biz istersek elde edemeyeceğimiz şey yok. Yeter ki biz isteyelim ve gayret gösterelim. Burada açılan kurslarımızı en iyi şekilde değerlendirmenizi dilemekteyiz, Sizlerden istediğimiz derslerinize iyi bir şekilde devam etmeniz, derslerinizi dinlemeniz, öğretmen arkadaşlarımızı dinlemeniz. İyi bir eğitim hayatı değiştirir sloganıyla çıktığımız bu yolda Gerçek manasıyla burada sizlere çok iyi bir imkân verilmiş bunu değerlendirin."diye konuştu

Kurslara yoğun katılım dolayısıyla emeği geçenlere teşekkür eden Kaya , “Öğrencilerimiz zamanlarını iyi değerlendirmeli, yaz tatilinde açılan bu kurslara katılıp, ders çalışarak geçiren öğrencilerimizin daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kurslara katılan öğrencilerden Anıl Taş ise, "Gerçek manasıyla bu kurslar bizim için çok iyi oldu. Açılan bu kursla birlikte burada çalışacak ve kendimizi sınava hazırlayacak ortam bulduk."şeklinde konuştu.

 

 

 

Bu haber 8063 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER