<
     


Kulp'ta Benekli Anadolu semenderleri görüntülendi

Kulp ilçesinde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan endemik bir tür olan benekli Anadolu semenderleri görüntülendi.
Bu Haber 2019-05-25 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

 

Türkiye'de doğu anadolu da birkaç ilde varlıkları tespit edilen 'benekli Anadolu semenderi' Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Ağaçlı mahallesinde mesire alanında görüntülendi.
Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğu için koruma altına olan "Benekli Anadolu Semenderi" Kulp İlçesine bağlı Ağaçlı mahallesinde mesire alanlarını gezmeye giden Kulp Çok programlı Anadolu Lisesi (Çpal)Müdürü Naci Sari ve arkadaşları tarafında fark edildi. Parkta bulunan arkadaşlar, fark ettikleri semenderi cep telefonuyla görüntüledi.
Benekli Anadolu semenderlerini görüntüleyen Kulp Çok programlı Anadolu Lisesi (Çpal)Müdürü Naci Sari, " Kulp'ta ilk defa biz burada gördük, İlçeye bağlı Ağaçlı Mahallesi yakınlarında bir dere kenarında önce bir tane benekli semender fark ettik. Görüntülemeye başlayınca bir süre sonra bir iki tane daha gördük. Koruma altına alınması için yetkili kişilerden yardım bekliyoruz."dedi.

 

 

 

Bu haber 5484 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER