<
     


Kulplu Minik öğrencilerin performansı göz doldurdu

Kulp ilçesinde Atatürk ilkokulu Anasınıfı öğrencileri tarafından düzenlenen yılsonu etkinliği büyük beğeni topladı.
Bu Haber 2019-05-22 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

 

Atatürk ilkokulu Anasınıfı öğrencilerinin etkinliği, Kulp Milli Eğitim çok amaçlı konferans salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Gösteriler öncesi bir konuşma yapan Atatürk İlkokulu müdürü Ömer Aslan , okul öncesi eğitimin önemine değinerek, ."Atatürk ilkokulu anasınıfı öğretmenlerimizin her yıl geleneksel olarak hazırladığı yılsonu gösterimize hepiniz hoş geldiniz.Bugün burada sizlere uzun uzun okul öncesi eğitiminin öneminden bahsetmeyeceğim, istatistiklerle kaç anasınıfı mezunu çocuğun, ilköğretim sürecinde, anasınıfına gitmeyen çocuklara kıyasla kat be kat daha özgüvenli, başarılı, yaratıcı ve sosyal bireyler olduğundan da .Çünkü sizler yani şu an şu koltuklarda oturan siz değerli misafirlerimiz bugün tam olarak da bu bilinçle buradasınız. Öncelikle sizler için sizlerden kocaman bi alkış istiyorum.Bugün çocuklarımız ve öğretmenlerimiz; bizlere , yıl boyunca zamanını ve emeğini vererek hazırladığı etkinliklerden bir demet sunacaklardır. Sizlere göre eğlenceli dans niteliğinde olan gösterimiz, eğitsel açıdan çocuklarımızın kendilerine olan özgüvenlerinin, sağlıklı birey gelişim özelliklerinin ve ben de varım dediklerinin bir kanıtıdır.Değerli misafirler ve kıymetli veliler bu güzel evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğimizi onlara emanet etmek bizlere büyük gurur veriyor. Bize verdiğiniz büyük destekten dolayı kıymetli öğretmenlerim ve kendi adıma sizlere teşekkür ediyor ve hepinize iyi seyirler diliyorum." diye konuştu.
Daha sonra minikler tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu. Minik öğrencilerin oynadıkları oyunlar ve sergiledikleri hünerleriyle salonda bulunan herkesi kendilerine hayran bıraktılar. Yaşları 4 ile 6 olan minikler, giydikleri renkli kıyafetlerle ve oynadıkları oyunlarla izleyenlerden tam not aldı. Minik öğrencilerinin hazırladığı Bella dans gösterisi, Modern dans gösterisi, Zamba dans gösterisi ,Rockin Roll dans gösterisi , Müzikal Gösterisi ve Erkek adam gösterisi izleyicilerin büyük beğenisini kazanırken, Minik öğrencilerin gösterilerini izleyen bazı izleyenlerin göz yaşlarına hakim olamadıkları görüldü. Program minik öğrencilerin hazırladığı bir birinden renkli gösterilerin ardında velilerle çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.
Kulp Milli Eğitim Müdürlüğü Çok amaçlı konferans salonundaki etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya, Halk Eğitim Müdürü Şemsettin pehlivanoğulları , Atatürk İlkokulu müdürü Ömer Aslan,okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

 

 

 

Bu haber 8056 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER