DÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri sağlık turizmi fuarına katıldı

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Antalya’da düzenlenen 3. Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı ve Kongresi’ne katıldı.
Bu Haber 2019-04-11 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 3. Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı ve Kongresi düzenlendi. Etkinliğe Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekim Yardımcısı. Doç. Dr. Recep Dursun ve Sağlık Turizmi Kurulu üyesi ve Bilimsel Araştırma ve Proje Birimi sorumlusu Abdulhakim Karadeniz katıldı. Fuarda DÜ Tıp Fakültesi Hastanelerini ve hastanelerde verilen hizmetleri anlatan tanıtım materyalleri dağıtıldı.
Kongrede ise, Almanya, Nijerya, Senegal, Pakistan, Hindistan, Benin, Gürcistan, Bosna Hersek, Ukrayna, Belarus, Rusya, Moldova, İran, Irak, Kazakistan, Kırgızistan ülke temsilcileriyle bire bir görüşmeler gerçekleştiren DÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri yöneticileri, görüşme sonunda temsilciler hastaneyi görüp işbirliği yapmak istediklerini belirtti.
Doç. Dr. Dursun ve Karadeniz, bununla beraber Antalya Alman Konsolosu Wolfgang Wessel ile görüşüp Almanya ve Diyarbakır arasında sağlık turizmi alanlarında işbirliği yapma konusunda fikir birliği sağladı. 

Bu haber 2541 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER