Kulp'ta, Miraç Kandili coşkuyla idrak edildi.

Peygamber Efendimiz’in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili dolayısıyla vatandaşlar dün gece camilere akın etti. Eller semaya açıldı, dualar edildi.
Bu Haber 2019-04-03 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Rahmet ve mağfireti bol olan en mukaddes gecelerden biri olan Miraç Gecesi, Kulp İlçesine bağlı tüm camilerde dualarla idrak edildi.
Peygamber Efendimiz’in Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Yüce Allah’ın huzuruna vardığı gece olan Mirac Kandili’ni fırsat bilen mü’minler camilere akın etti.

Kulp Merkez Camii’nde akşam namazının ardından gerçekleştirilen Miraç Kandili programında, din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim, ilahiler ve mevlid-i şerif okundu.
Kulp Merkez Camii’nde düzenlenen kandil programında, Kulp İlçe Müftüsü Abdussamet Şen'de namaz sonrası vaaz verdi. Şen, "Rabbimiz, Hz. Peygamber (sav) aracılığı ile Miraç gecesinde biz kullarına hediyeler göndermiştir. Bu hediyelerin en önemlisi namazdır. Peygamber Efendimiz (sav) namazı, müminin miracı olarak tanımlamıştır. Miraç, hem dünyevî arzulardan hem de hayatın sıkıntılarından kurtularak yücelmenin, ancak Allah’a yönelmekle mümkün olduğunu gösterir. Beş vakit namazın bu gecede farz kılınmasının hikmetlerinden biri de budur. Çünkü namaz Allah’a yönelerek özgürleşmenin ve huzur bulmanın en tabii yoludur. Bu itibarla; bütün Müslüman kardeşlerimizin ve âlem-i İslam’ın Miraç Kandili’ni hayırlara vesile olması niyazı ile tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.
Yoğun katılımla gerçekleşen Miraç Kandili Programı, yatsı namazının ardından İlçe Müftüsü Abdussamet ŞEN'in cemaatin kandilini tokalaşarak kutlaması ile son buldu.

Bu haber 6166 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER