Kulp Barış ortaokulundan büyük başarı

Gençlik Spor İl Müdürlüğünce Okul Sporları kapsamında 2018 – 2019 yılı faaliyet programı kapsamında il genelinde 25 Aralık 2018 tarihinde başlatılan futbol turnuvasında Kulp Barış ortaokulu takımı büyük başarı sergileyerek Diyarbakır ilini temsilen bölge müsabakalarına gitmeyi başardı.
Bu Haber 2019-03-21 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

25 Aralık 2018 tarihinde başlatılan Turnuvaya il genelinde toplam 340 okul takımı katıldı. İlçeler düzeyinde Kulp –Lice –Kocaköy ilçelerinden gelen okulların müsabakaları Lice ilçesinde yapıldı. Lice’deki grup maçlarını ve elemeleri yenilgi almadan tamamlayan Barış Ortaokulu Futbol Takımı Diyarbakır’daki diğer gruplardan eleme maçlarına kalan takımlarla Diyarbakır merkezli müsabakalara katılmaya hak kazandı.
Diyarbakır ‘da 25 Şubat 2019 tarihinde başlayan eleme maçlarında birçok zorlu rakiple karşılaşan Barış Ortaokulu Futbol Takımı ilk maçında Özel Parlayan Koleji ile karşılaştı . Maçtan 6-2’lik bir farkla kazanan Barış Ortaokulu finale ; ondan sonra oynadığı maçlardan sırasıyla 4-0 , 3-1 , 5-3 , 2-0 , 1-0 skorlarla yenilgisiz ilerledi ve finale çıktı.
Zorlu final müsabakasında uzun süre berabere giden maçta defans oyuncusunun ters vuruşu ile kendi kalesine gol yiyip 1-0 yenik duruma düşen Barış Ortaokulu müsabaka boyunca yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi .Finalde 1-0 yenilen Barış Ortaokulu İl ikincisi oldu. İl ikincisi olmasından dolayı Diyarbakır ilini temsilen bölge müsabakalarına gitmeye hak kazandı.


Okul müdürü Mehmet Adıyaman “ Çocuklarımızın spor kültürü edinmesi , eğlenerek yarışması , adil oyun ve fairplay ruhunu öğrenmesi açısından böyle etkinlikleri önemsiyoruz. İl merkezine olan uzaklığımız , karşılaştığımız takımların çoğunda alt yapılarda oynayan oyuncuların olması vb. gibi dezavantajımıza rağmen cesur ve disiplinli oynayan öğrencilerimizin kazandığı başarıyı daha da anlamlı kılmaktadır. Bu başarıdan dolayı öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmenimiz Recep Baş’ı tebrik ederim. Müsabakalar boyunca desteklerini esirgemeyen başta İlçe Kaymakamımız Fatih Dülgeroğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Kaya ‘ya teşekkür ederiz.” 

Bu haber 5724 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER