<
     


Kulp’ta Yarıyıl tatili başladı!

Öğrencilerin heyecanla beklediği sömestr tatili başladı. Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 1 Anaokulu, 17 birleştirilmiş sınıflı ilkokul, 5 müstakil müdürlüğü bulunan ilkokul, 14 İlköğretim okulu ve 3 tanede ortaöğretim okulunda toplam 9 bin 768 öğrenci ve 507 tane de öğretmen birinci dönemin karne heyecanını yaşadı.
Bu Haber 2019-01-18 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemi bugün sona erdi. Sabahın erken saatlerinden itibaren okullara koşan öğrenciler, karne almak için birbirleri ile kıyasıya yarıştı. Heyecanları gözlerinden okunan minik öğrencilere ise veliler eşlik ederek karne heyecanlarına ortak oldu. İlçede Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim öğretim gören toplam 9 bin 768 öğrenci karne aldı. Kulp’ta görev yapan 507 öğretmen ve idareci de öğrencilerle birlikte 2 hafta sürecek sömestr tatiline girdi.

Kulp Merkez İlköğretim ve Kulp Anaokulunda düzenlenen karne dağıtım töreninde Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu öğrencilere iyi tatiller dileğinde bulunarak karnelerini dağıttı.
Sınıflara girerek öğrencilere sohbet edip hatıra fotoğrafı çekerek öğrencilerden tatil süresince dinlenmelerini ve kitap okumalarını isteyen, Dülgeroğlu, 1. Sınıf öğrencilerin okumaya geçtiğini ve bundan duyduğu memnuniyetini dile getirerek öğretmenlere emeklerinden dolayı teşekkür etti.
Karne Dağıtım Törenine , Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Haci Aslan ile Mehmet Cengiz ve veliler katıldı.

 

 

 

Bu haber 8065 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER