Kulp beyaza büründü

Kulp ilçesinde etkili olan kar yağışı ilçeyi beyaz örtüyle kapladı. Hava sıcaklığının sıfırın altında seyrettiği ilçede, bazı köylerde kar kalınlığı 50 santimetreye kadar ulaştı.
Bu Haber 2019-01-08 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp ilçesinde dün akşam saatlerinde kar yağışının etkisini artırması nedeniyle eğitime bir gün ara verilirken çok sayıda köy yolu da ulaşıma kapandı, İlçenin kırsal mahallelerinde kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı çok sayıda köy yolu da ulaşıma kapandı.
Kulp ilçesinde dün akşam saatlerinden başlayan kar yağışı etkisini sürdürürken . Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve ilçeye bağlı tüm köylerdeki okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak eğitime bir gün ara verildi.

ilçe genelinde kar yağışının devam etmesi beklentinin artması üzerine Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 1 gün süreyle eğitime ara verdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya " Yaşanan ağır kış koşullarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve yaşanması muhtemel olumsuzlukların önüne geçilebilmesi amacıyla 08 Ocak 2019 Salı günü İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Kulp ilçesi merkezi ve kırsalındaki mahallelerde eğitim verilen ilk ve orta dereceli tüm okullarımızda eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir." dedi
Diğer yandan, bazı ilçe sakinleri, kar yağışını eğlenceye çevirerek doyasıya kar topu oynadı.

Bu haber 5787 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER