“Kulp’lu Kadınların Alın Teri İpek Puşi” çalışması ödüle layık görüldü

Kulp Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce hazırlanan “Kulp’lu Kadınların Alın Teri İpek Puşi” adlı özgün çalışması Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce ödüle layık görüldü.
Bu Haber 2018-12-28 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde “İyi Uygulama Örnekleri” çalışmaları kapsamında değerlendirmeye alınan iki yüz özgün çalışma arasından 11 özgün çalışma seçilerek ödüle layık görüldü.
19 Aralık 2018 Çarşamba günü Başkent Öğretmenevinde Hayat Boyu Öğrenmede İyi Uygulama Örnekleri Ödül Töreni gerçekleştirildi. Ödüle layık görülen il temsilcilerinin ödülleri Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç tarafından verildi.
Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu il ve ilçenin tanıtımına olumlu bir katkı sağlayacağına değindi.Dülgeroğlu “Öncelikle ödüle layık görülen bu çalışmanın hazırlanmasında emeği geçen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları’nı,Halk Eğitim Merkezi çalışanlarını,Usta Öğretici Gülay Aslan Bölek ve öğrencilerini tebrik ediyorum.Türkiye’de üretilen kozanın %50’sinden fazlası ilçemizde üretilmektedir.%100 ipek kumaşın el tezgahlarında dokunduğu tek yer olan ilçemizde “Pasuri” markasıyla kravat,şal,flar ve bez bağı üretilmektedir.Ayrıca ilçemizi güzel çalışmalarla ve üretimi ile tanıtma noktasında emeği geçen bütün ipekböceği üreticilerini ve fabrika çalışanlarına teşekkürlerimi sunar tebrik ederim” dedi.
Öte yandan ,Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde “İyi Uygulama Örnekleri” çalışmaları kapsamında değerlendirmeye alınan iki yüz özgün çalışma arasından seçilen “Kulp’lu Kadınların Alın Teri İpek Puşi” adlı çalışması http://hbogm.meb.gov.tr/iuo/Diyarbakir.html adresinde paylaşıldı. Paylaşılan çalışmanın altına İlçenin şartlarına uygun, ekonomik kalkınmaya ve özellikle kadınların istihdamına yönelik özgün bir uygulama olduğu için yayınlanmaya değer bulunmuştur. Yazıldı.

http://hbogm.meb.gov.tr/iuo/Diyarbakir.html

http://hbogm.meb.gov.tr/iuo/videos/kulp.mp4

Bu haber 11427 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER