Kulp’ta kadına yönelik şiddetle mücadele semineri düzenlendi

Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün başvurusu üzerine Diyarbakır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezinin Katkıları ile “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Seminer” programı düzenlendi.
Bu Haber 2018-12-19 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çok amaçlı konferans salonunda gerçekleştirilen Seminere , Diyarbakır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Faysal Yaşa , Diyarbakır Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Sosyal Çalışmacı Berçem Barut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya, Kulp ilçesinde görev yapan tüm rehber öğretmenler, imamlar, muhtarlar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Diyarbakır Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Sosyal Çalışmacı Berçem Barut,Kadın erkek eşitsizliği, kalıp yargılar, ayrımcılık, kadına yönelik şiddetin türleri, kadına yönelik şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkileri, kadına yönelik şiddetle mücadele konusundaki mevzuat, kadına yönelik şiddet konusunda hizmet veren kurum ve kuruluşlar hakkında bilgiler verdi.

Diyarbakır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Faysal Yaşa ise , “Kadına şiddeti hiçbir şekilde kabul edemeyiz. Yapılan mücadelelere, erkeği şiddete yönelten sebepler üzerinde de çalışılmasını gerektiğini düşünüyorum. Bu sebepleri azaltabilirsek kadına yönelik şiddette o kadar azalacaktır,Kadına yönelik şiddetle mücadelede yasal çalışmalar, eğitim ve farkındalık artırma çalışmaları, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu artırma, şiddet mağduru kadınların korunması ve desteklenmesine yönelik kurumsal mekanizmaların güçlendirilmesi başlıkları altında çok boyutlu ve tüm tarafların katkısı ile kararlılıkla sürdürmektedir.” diye konuştu

Bu haber 5266 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER