Başkan Zengin, Kulp’ta, Kan Bağışı yapacak vatandaşların duyarlı olmaya davet etti

Türk Kızılayı Kulp Şubesi Başkanı Tahsin Zengin , 06 Aralık 2018 ,Perşembe günü Kulp İlçe merkezinde Kan Bağış kampanyasının başlatacağını duyurdu.
Bu Haber 2018-12-05 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Türk Kızılayı Kulp Şubesi Başkanı Tahsin Zengin “Sende Ona Umut Ol” kan bağış kampanyası kapsamında Kulp Kaymakamlığı ve Türk Kızılay’ının işbirliği ile düzenlenen ve bir gün sürecek olan kan bağışı kampanyası 06 Aralık 2018 Perşembe günü Sabah saat 09:00 ile 17:00 saatleri arasında Kulp ilçesi merkez yeni mahalle hükümet konağı ününde bulunan alanda kan bağışı yapacak vatandaşların duyarlı olmaya davet etti.
Türkiye Kızılay Kulp Kızılay Şubesi Başkanı Tahsin Zengin, kan vermenin hayat kurtardığını ve ne kadar önemli olduğu belirti, Zengin “Hiçbirimiz bir yakınımızın ihtiyacı anında kan bulunamadığı için tedavisinin gecikmesi ya da hastanede yatış sürecinin uzamasını istemeyiz. Hasta sedyede doktora götürürken doktor o anda hastanın dini, dili, ırkı, siyasi görüşü sormaz hastanın kan grubunu sorar ve acilen kan ister işte sizde Kızılay'a kan bağışınızı yapınız ki o hastaya kan ulaşsın ,bu vesileyle 06 Aralık 2018 Perşembe günü Hükümet konağı alanında kurulacak kan bağış standımıza uğramanızı ve “Sende Ona Umut Ol” kan bağış kampanyası kapmasında bir ünite kan’da sen ver. “dedi

Bu haber 6786 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER