Kulp’ta okul yemekhaneleri denetlendi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Servislerini Denetim Komisyonu , taşımalı sistemle taşınan öğrencilerin kullandığı yemekhaneleri denetledi.
Bu Haber 2018-11-28 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Servislerini Denetim Komisyonu , ilçe merkezine taşımalı sistemle taşınan öğrencilerin kullanacağı okullardaki yemekhanelerde denetlemelerde bulunarak, yüklenici firmanın şartnamelere uygun bir şekilde yemekhane düzenlerini sağlayıp sağlamadığını bizzat kontrol etti. Uygunluğu konusunda eksikliklerin giderilmesi için yüklenici firmaya kısa süre içerisinde eksikliklerin giderilmesini ve öğrencilerin rahat bir ortamda yemek yemelerinin sağlanması için gerekli talimatları verildi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Kaya, "İlçemiz ve köylerinden taşımalı sistemle öğrencilerimizi taşıyoruz. Taşıma ile birlikte kendilerine öğle yemeklerini veriyoruz. Bu nedenle de okullarımızda bu hizmetti veren yemekhanelerimizi denetledik.yapılan denetimlerde gıda maddelerinin son kullanma tarihleri ve yemeklerin yapıldığı bölümlerde hijyen kurallarına uyulup uyulmadığının kontrol edildiği ve bu denetimlerin devam edeceği ve öğrencilerimize en uygun ve hijyenik bir ortamda yemek vermeye devam edeceğiz." dedi.

Bu haber 4471 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER