Kulp’ta okul servislerine sıkı denetim

Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ekipleri okul servis araçlarını yakın takibe aldı. Öğrencilerin huzur ve güvenliği için ilçe genelinde başlatılan denetimlerde çok sayıda servis aracı incelendi, bazı şoförler hakkında tutanak tutuldu.
Bu Haber 2018-11-28 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya’nın talimatıyla okul servis araçlarına yönelik bu sabah 06:30’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Servislerini Denetim Komisyonu tarafında denetim başlattı. Öğrencilerin okul ve ev güzergahlarında güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmelerini sağlamak, okul servis araçlarının gerekli şartlara uygun olup olmadığını incelemek için başlatılan denetimler ilçe genelinde sürdü.
Her gün yüzlerce öğrencinin kullandığı okul servis araçlarının gerekli şartlara uygun olup olmadığı tek tek denetlenmeye başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Servislerini Denetim Komisyonu, servis araçlarının yönetmelik esaslarına uygunluğu ve öğrencilerin güvenliği için gerekli şartları taşıyıp taşımadıkları kontrol edildi , okul servislerinde yol güzergâh izin belgesinin ve şoförün sistemde kayıtlı olup olmadığını, fazla veya az koltuk sayısını, öğrenci dışında yolcu taşıyıp taşımadığı, emniyet kemerlerini, cam kırma-imdat çekicinin olup olmadığını, okul taşıtı ikaz lambası gibi can ve mal güvenliği için gerekli tüm hususların mevcudiyetini denetlediği ve bu denetimlerde gerekli şartları taşımayan servis araç sürücüleri, kurallara uyulması konusunda uyarıldı, Kurallara uymayan ve eksik belgeleri olan bazı şoförler hakkında ise tutanaklar tutuldu .
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Servislerini Denetim Komisyonu ,Ayrıca denetimlerde, öğrencilerin taşıma araçlarıyla ilgili talepleri ve şikayetlerinin olup olmadığı konusunda öğrencilerle görüşerek taleplerini not aldı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz okul servis araçlarının görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi bizim için çok önemlidir.” dedi
Kaya ,Okula gidiş saatinde belirli güzergahlarda başlayan denetimlerde, çeşitli köylerden ilköğretim ve ortaöğretim okullarına taşıma yapan öğrencilerin bulunduğu okul servis araçları durdurularak, “Okul Servis Aracıları İnceleme Formu” kriterlerine göre incelemeler yapıldığını söyledi.
Denetimlerde, araçların Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmelikleri hükümlerine tam olarak uyup uymadıkları hususlar kontrol edildiğini belirten Kaya,”Denetimlerde, mevzuata aykırı tespit edilen eksiklikler ve bilhassa öğrencilerle birlikte yolcu taşıdığı tespit edilen minibüs şoförlerine gerekli yasal işlemler yapıldı. öğrencilerin evlerinden okullarına, okullarından evlerine güvenli bir trafik ortamında gidip gelmelerini sağlamak üzere yoğun ve sürekli denetimlerin yapılacağını ve herhangi bir aksamaya meydan verilmeyeceğini ,Öğrencilerimizin can ve mal güvenliği bizler için son derece önemledir. Bu önemin farkında olup gerekli sorumluluğu gösteren servis şoförlerimize de teşekkür ediyor, aynı titizlik ve duyarlıkların devamını diliyorum” dedi.

Bu haber 3926 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER