<
     


DTSO ile DTB Başkan ve Yöneticileri Kulp İlçesinde İncelemelerde Bulundu

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya,Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ve DTSO ile DTB yöneticileri Kulp ilçesini ziyaret etti.İlçeyi ziyaret eden heyet Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu tarafından karşılandı.
Bu Haber 2018-11-10 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

İlk olarak Ağaçlı Beldesi’nde bulunan ipek ip çekim fabrikasını ziyaret eden heyet Kulp ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu ile görüştü. Buradaki fabrika hakkında görüş alış verişinde bulundu. Buradan İlçe merkezine geçen heyet ilçedeki ipekli dokuma atölyesini ziyaret ederek atölyede çalışan kadınlardan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Atölyede üretilen ipek şal, puşi ve fularları da inceleyen heyet saf ipek dokuma ürünlerinin ülke genelinde pazar bulması için gerekli destekleri sağlayacaklarını belirttiler.
Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih DÜLGEROĞLU yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek konuşmalarını şöyle sürdürdü.DÜLGEROĞLU “Ülkemizde en fazla ipekböcekçiliği üretilen Kulp ilçesinde el tezgahlarında işlenen saf ipek ürünlerinin pazarda hak ettiği yeri bulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Bu konuda gerekli desteği sunacağını belirten DTSO ile DTB başkan ve yöneticilerine çok teşekkür ederim” dedi.
Kulp Belediyesince yapımı tamamlanıp çok kısa sürede hizmete girecek Kadın İstihdam ve Yaşam Merkezinde incelemelerde bulunan heyet il merkezine hareket etmek üzere ilçeden ayrıldı.

 

 

 

Bu haber 3564 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER