Ulu Önder Atatürk Kulp’ta törenle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde, Kulp’ta özlem ve minnetle anıldı.
Bu Haber 2018-11-10 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80. yılı dolayısıyla Kulp Hükümet Konağı Meydanı’nda tören düzenlendi.
Kaymakamlık makamı çelengi ve Belediye makamı çelengi, Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu tarafında Anıta çelenk sunumu ile başlayan törende Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu. Türkiye’nin hemen her yerinde olduğu gibi Kulp’ta da hayat durdu. Çevredeki trafikteki araçların sürücüleri kornolarıyla herkes saygı duruşuna eşlik etti.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından göndere çekilen bayrak yarıya indirildi. İlçedeki anma töreni Saat 9.30’da Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çok amaçlı Konferans salonunda devam etti.
Saygı duruşu, ve İstiklal Marşının okunmasıyla burada başlayan anma töreni , Kulp Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan Kulp Çok programlı Anadolu lisesi öğretmenlerinden Ayşegül Koçyiğit’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.
Ayşegül Koçyiğit “Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıldönümüne herkese düşen en büyük görev Atatürk’ü ve en büyük eseri olan Cumhuriyet’i anlamak,Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak,Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır” dedi.
Jandarma Yüzbaşı Yasin Kurt tarafından Atatürk’ün askeri kişiliği ile ilgili yapılan konuşmanın ardından öğrenciler tarafından hazırlanan koro ve drama gösterisi sunuldu. “Atatürk ve Yoldaşları” adlı drama ve Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirildiği koro gösterileri büyük bir beğeni ile izlendi.
Atatürk'ün 80. yıldönümü anma programı ,Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasıyla devam etti.
10 Kasım Atatürk’ü anma haftası kapsamında ilçe genelinde öğrenciler arasında yapılan Resim,Şiir ve Kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere, Kulp Kaymakamı ve Kulp Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu tarafından çeşitli ödüllerin verilmesiyle anma programı sona erdi.
Anma programına ,Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu , ilçe protokolü, askeri erkan,daire amirleri,öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Bu haber 4997 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER