Diyarbakır Süper Amatör’de heyecan devam ediyor

Diyarbakır Süper Amatör Futbol Ligi’nde 5 hafta maçları tamamlandı. İlçe takımlarının büyük bir yatırım yaptığı ve şampiyonluk mücadelesi verdiği ligde, liderlik koltuğu Erganispor’un oldu.
Bu Haber 2018-11-03 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Ligde yenilgisiz tek takım olarak yoluna devam eden Erganispor, 5 maçta 3 galibiyet ve 2 beraberlik alarak 11 puanla liderlik koltuğunda yer alıyor. Bismil Kızılayspor ve Yenişehir Belediyespor’un 10’ar puanla ikinci ve üçüncü sırayı paylaştığı ligde Ergani Gençlerbirliği 9 puanla 5. sırada bulunuyor. Ligin son iki sırasında ise Sanayi Sitesi ve Kayapınar Belediyespor yer alıyor.
Bu yıl ilçe takımlarının oldukça iddialı olduğu ligde, 14 takım yer alıyor. 7 ilçe takımın bulunduğu grupta, geçen sezonun şampiyonu olan Mezopotomyaspor 7 puanla 9’ncu sırada yer alıyor. Bismil ve Ergani’den iki takımın yer aldığı grupta, diğer ilçeleri Çermikspor, Çınar Belediyespor, Silvan Belediyespor temsil ediyor. Pasur Belediyespor ise Kulp ilçesi adına bu ligde mücadele ediyor. Ergani ilçesini, Erganispor ile Ergani Gençlerbirli, Bismil’i de Bismil Kızılayspor ile Bismil 21 Sportif takımları temsil ediyor. 

 

 

 

Bu haber 7246 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER