Çocuk gelinler için anlamlı kampanya

Diyarbakır’da bir gelinlik mağazası sahibi, çocuk gelinlere dikkat çekmek amacıyla 18 yaş altındaki çocuklara gelinlik satmama kampanyası başlattı
Bu Haber 2018-10-19 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Diyarbakır’da 3 mağaza ile faaliyet yürüten Mezopotamya Moda evi, çocuk gelinlerin durumuna dikkat çekmek amacıyla bir kampanya başlattı. Başlatılan kampanya çerçevesinde gelinlik mağazalarına gelen 18 yaş altındaki çocuk gelinlere gelinlik satışını durdurdu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Mezopotamya Moda Evi sahibi Mehmet Kaymak, kentte 9 yıldır modacılık yaptığını söyledi. Diyarbakır ve Batman olmak üzere 4 mağazalarının olduğunu belirten Kaymak, modacılık anlamında profesyonel olarak faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade etti.
Mağazalarında 18 yaş altı çalışanın olmadığını anlatan Kaymak, “Bununla birlikle bir kampanya başlattık ve 18 yaşın altındaki hiçbir kız çocuğuna gelinlik satmama kararı aldık. Daha önce bize çocuk gelinler gelinlik için taleplerde bulundular, bizler de net olarak vermeyeceğimizi belirttik kendilerine. Bu nedenle kampanya yapmak istedik, etkili olacağına inanıyoruz. Çocuk gelinler, okulda olması gereken zamanlarında aile baskısı nedeni ile zorla evlendiriliyorlar. Biz buna karşıyız, bundan dolayı sitemimizi bu kampanya ile dile getirmeye çalıştık” dedi. 

Bu haber 4956 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER