<
     


Kulp ilçe milli eğitim müdürlüğünden sıkı denetim

Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki tüm okul ve kurumlar, öğrenci taşımacılığı yapan firmalara ait servis araçları ile yemek fabrikaları denetlendi.
Bu Haber 2018-10-19 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp İlçe Milli Eğitim taşıma ve yemek komisyonu tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ilçe koordinatörü Süleyman R. Arcan ile şube müdürü Mehmet Cengiz,okul müdürleri Nejdet İsmailoğulları,Mehmet Adıyahşi, Veysel Özbay tarafından sabah 06:00 sularında yerinde denetlendi.
Yaklaşık 100' e yakin okul servis araçları durdurularak servis araçlarında görülen eksiklikler tespit edildi.Çeşitli miktarlarda para cezası ve uyarılarda bulunuldu.Daha sonrada yemek fabrikalarına gidilip yemeklerin üretim merkezlerinde komisyon tarafında incelemelerde bulunuldu.
İş sağlığı ve güvenliği uzmanı ve ilçe koordinatörü Süleyman R. Arcan , "2018–2019 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla iş sağlığı ve güvenliği en önemli gündem maddelerinden biri oldu. Bu yöndeki eğitim çalışmalarının yanı sıra denetimlerinde arttırıldığını söyledi.”
Kulp ilçe milli eğitim müdürü Fatih Kaya "Periyodik aralıklarla gerçekleştirilen denetimlerin özellikle okulların açılmasıyla öğrenci taşımacılığı yapan okul servis araçlarını ve şoförlerini denetlemek, yemek fabrikası, okul yemekhaneleri ve kantinlerin hijyene uyup uymadıklarını tespit etmektir. Çalışanların iş sırasında kişisel koruyucu kullanıp kullanmadıklarını denetliyoruz. Kurum olarak Hedefimiz öğrencilerimize en kaliteli hizmeti verirken çalışanlarının da en sağlıklı koşullarda çalışması ”dedi 

 

 

 

Bu haber 4353 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER