<
     


Kulp’ta Ücretsiz kursa yoğun ilgi

Kulp Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle Kulp ilçesinde üniversiteye hazırlık ücretsiz kurs açıldı.
Bu Haber 2018-10-17 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp Belediyesine ait Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezinde bulunan dersliklerde hizmet sunan üniversiteye hazırlık ücretsiz kursa 75 lise mezunu,260 lise son öğrencisi kayıt yaptırdı. Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu eğitimin önemine değinerek “Önce ki yıl olduğu gibi üniversiteye hazırlık ücretsiz kursumuzu bu yılda açarak kapasitesini artırdık.Kulp ilçesi geçmiş tarihlerden beri eğitim noktasında başarılı bir konuma sahiptir.Bu konuma sahip olan ilçemizde yaşayan bütün gençlerimize üniversitelere yerleşebilmeleri için bütün olanakları sunma gayretindeyiz.Öğretmen ve yer temininden,bütün araç gereçlere kadar her türlü imkanı sağlıyoruz.Kurs saatlerinin dışında da ders çalışmak isteyen öğrencilerimiz dersliklerden faydalanabilmektedir.Şimdiden bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
Öte yandan Veliler ve öğrenciler, gerekli bütün olanakları ücretsiz sunan bu kursun açılmasını memnuniyetle karşılayarak teşekkürlerini ifade ettiler. 

 

 

 

Bu haber 5741 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER