Gözünde tümör, vücudunda kemik erimesi var: Evde bakım hizmeti istiyor

Diyarbakır’da yaşayan 83 yaşındaki Zekiye Boncuk, gözünde tümör ve vücudunda kemik erimesi olduğunu ama evde bakım hizmeti alamadığını belirtti ve yardım çağrısında bulundu.
Bu Haber 2018-09-19 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Yenişehir ilçesine bağlı Şilbe Mahallesinde ikamet eden Zekiye Boncuk (83), zor durumda olmasına rağmen bakıma muhtaç raporu alamadı. Tek başına yaşayan Boncuk’a, ağabeyinin oğlu Mesut Baycengiz yardım elini uzattı. Boncuk göz tümörüne yakalandığı için sol gözünden ikinci kez ameliyata gireceğini, kemik erimesinin de bulunduğunu ama bakıma muhtaç raporu alamadığını söyledi. Evinde tek kalan Boncuk, yatalak olduğundan dolayı yardım beklediğini ifade etti.
Ağabeyinin oğlu olan Mesut Baycengiz, maddi durumları olmadığından Boncuk’a bakmakta zorluk çektiğini, kendisine biran önce bakıma muhtaç engelli raporu verilmesini talep etti. İl Sağlık Müdürlüğüne seslenen Baycengiz, “83 yaşında ve kimsesiz, biz yeğenleri olarak ona yardımcı olmaya çalışıyoruz ama gücümüz yetmiyor. Yatalak olduğu için taşınması falan zor iki kişi bakması lazım. Yemek yiyemiyor, mama ile besleniyor. Yaklaşık 1 yıldır, yatalak kalkamıyor. Daha öncesinde yürüyebiliyordu ama birilerinin yardım etmesi gerekiyordu. Evinde tek kalıyordu, gidip gelmekte zorlanıyorduk. Durumu daha kötü olduğu için yanımıza aldık. Bizim şuan ona bakacak gücümüz yok. Sol gözünde tümör var, elleri titriyor, hiçbir şey tutamıyor, kemik erimesi ve tansiyonu da var. Bizim isteğimiz, bakıma muhtaç raporu almaktır. Birinin sürekli yanında kalması lazım. Bakıcı maaşına bağlanması gerek, çünkü kimse bakamıyor. Hastaneye götürdük ama yüzde 59 yetersiz raporu verdiler, maaşı bağlanmadı. Önümüzdeki ayın başında tekrar ameliyat olacak. 2 ameliyatı gözü daha kötüye gittiği için gözünü çıkarabilirler. Sağ gözü de tam görmüyor, İl Sağlık Müdürlüğü’nün desteklerini bekliyoruz" dedi.
Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise, Zekiye Boncuk hastaneye başvurduğunda engelinin yüzde 59 olduğunu, bu yüzden kendisine evde bakım hizmeti verilmediğini belirtti. 

Bu haber 3798 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER