Kulp'a Yeni Alternatif Yol Çalışması

Kulp Belediyesi Merkez Yeni mahallesi ile Turgut Özal mahallesi arasında ki ulaşımı rahatlatabilmek için yeni bir yol projesinin çalışmalarına başladı.
Bu Haber 2018-09-18 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp Belediyesi Merkez yeni mahallesinde bulunan Lise caddesi ile Turgut Özal Mahallesinde bulunan Diyarbakır caddesini birleştirecek yol projesi çalışmalarına başladı. İlçe PTT müdürlüğü yanında başlayan yol çalışmaları kapsamında kanalizasyon,içme suyu şebekesi,yağmur suyu kanalları çalışmalarına başlandı.
Genişletme çalışmaları süren yol projesi ile ilgili bilgi veren Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Dülgeroğlu “Bu yol projesi tamamlandığında 7,5 metre genişliğinde tek yönlü olarak trafiğe açılacak.Bu yolun alt yapı çalışmalarını çok kısa sürede tamamlayıp çok yakında ilçemizde başlayacak hazır asfalt programı kapsamında tamamlayıp ulaşıma açacağız.İlçe trafiğinin daha sağlıklı bir şekilde akışını sağlamak,iki mahalle arasındaki mesafeyi çok kısaltacak bu yol projesinin bir an önce hayat bulması için bütün imkanlarımızı seferber ettik” dedi.
Öte yanda Çalışmaları devam eden yolun trafiğe açılmasıyla Kulp ilçesinde yaşayan vatandaşlara ve sürücülere büyük bir kolaylık sağlayacak.

Bu haber 4556 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER