Özel Cıvan Pasur Sürücü Kursu Teorik Dersleri vermeye devam ediyor

Özel Cıvan Pasur Sürücü kursu yeni dönemde yeni ve tecrübeli kadrolarıyla aktif olarak faaliyetlerine devam ediyor.
Bu Haber 2018-09-13 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Özel Cıvan Pasur Sürücü kursuna kayıt yapan öğrenciler Ehliyet alıp trafikte daha rahat bir şekilde araç Kullanabilmeleri imkanı yakalayabilmeleri için kurs tarafında günlük periyotlar halinde teorik bilgiler dersi veriliyor.

Sürücü kursu tarafında verilen ilk aşamalarından olan teorik bilgilerin özümsenmesi, direksiyon eğitimlerinde oldukça öğrencilerin işine faydalı olduğunu belirten Özel Cıvan Pasur Sürücü Kursu sahibi Mahmut Yılmaz ,” Kursumuza ilgi yoğun , derslerimize katılım iyi ve devam ediyor,Kursa katılan öğrencilerimizin bir kısmı ilçe dışında gelenlerle birlikte ilçe sınırlarında ise katılan öğrencilerimizin bir kısmı öğretmen,memur ,asker olanlardır ve gittikçe sayımız artmakta peş peşe kayıtlarımız devam etmekte ,öğrencilerimize Trafik dersleri ve içeriği, İlk yardım dersleri ile Motor dersleri ve içeriği olarak sıralanmaktadır yani tüm dersler anlatılmakta,derslere katılım başarı oranını yükseltmektedir, biz sürekli bunu fark ediyoruz ve kursumuzun başarı durumumu da gayet iyidir , buda bizi mutlu ediyor. Bu dersler çok önemlidir,Ehliyeti alacakların Öncelikle trafik kuralları ve karayolları kanunlarının iyi bilinmesi gerekir. Çünkü trafik kurallarının ve kanunların bilinmesi birçok zaman öğrencilerimizin faydalarına olacaktır ve ceza almamaları sağlayacaktır.Trafik kuralları bazı tanımlamalarla ifade edilir. Bu tanımlamaların bir kısmı trafik kuralları ve semboller olarak karşılarına çıkacaktır. Ayrıca bu semboller ve tanımlamalar, teorik sınavda soru olarak öğrencilerimize sorulacaktır.Trafik sembolleri, bir dizi uyarı içerir. Burada amaç araçların karmaşa halinde trafikte seyretmelerin ve kazaların önlenmesidir. Mesela en önemli trafik kurallarından bir tanesi geçiş önceliğinin her zaman için yayalardan yana olmasıdır.” dedi

Öte yanda kursta verilen derslerde özetle şöyle sıralamak gerekirse;
Trafik dersleri ve içeriği: Trafik dersleri içerisinde karayolları trafik kanunları hakkında bilgiler verilir. Kara yollarının güvenliği kim tarafından sağlanır, yolların bakım ve onarımını kimler yapar, trafik ile ilgili olan her türlü kurumun görev ve sorumlulukları kara yolları trafik kanunu içerisinde belirtilmiştir. Trafik dersleri içerisinde gösterilen bir diğer ders ise trafik işaretleridir. Bu işaretler içeresinde yol içerisinde bulunan levhalar, yol çizgileri ve bunların ne anlama geldiği öğretilir. Ayrıca trafik polisinin hareketlerinin ne anlama geldiği de öğretilir. Trafik dersleri içerisinde araçların muayenesi, tescili ve sigortaları ile ilgili bilgilerde vardır. Bunların nasıl yapılacağı neden yapılması gerektiği hakkında bilgiler verilir.
İlk yardım dersleri: İlk yardım dersleri içerisinde kazanın ne demek olduğu kazaya sebep olan etkenler nelerdir, kazalar asıl önlenebilir ve olan bir kaza sırasında neler yapmak gerekir bunlar anlatılmaktadır. Kazalara neden olan faktörler anlatılarak kazaların engellenmesi için alınması gereken önlemler ilk önce sürücü adaylarına öğretilmelidir. Kaza sırasında yaralılara nasıl müdahale edileceği, hangi durumlarda müdahale edilecek hangi durumlarda müdahale edilmeyecek bunlar hakkında bilgiler verilir. İnsan vücudu hakkında bilgiler verilerek kaza sonrası uygulanabilecek temel ilk yardım eğitimleri verilir. Kaza sonrasında olay mahallinde güvenliğin sağlanması diğer araçların ve sürücülerin zarar görmemesi için nasıl önlemler alınması gerektiği açıklanır.
Motor dersleri ve içeriği: Motor derslerinde ilk olarak motorun tanımı yapılarak çeşitlerinden bahsedilir. Motorun çalışması için gerekli koşular ve nasıl çalışacağı anlatılır. Motor içerisinde bulunan parçalar ve bunların görevleri hakkında bilgiler verilir. Motorların dışındakiçalışma sistemleri ve bunların nasıl çalıştığı açıklanır. Araç içerisinde yer alan fren sistemi, direksiyon sistemi, süspansiyon sistemi, egzoz sistemi, göstergeler sistemi, aydınlatma ve ikaz sistemi hakkında bilgiler verilerek bunların görevleri ve yapıları açıklanır. Motorun bakımının nasıl yapılacağı ne zaman yapılması gerektiği ve benzinli ve dizel araçlardaki motorların farklı yapısı yine anlatılan motor dersleri içerisindeki konulardandır. 

Bu haber 4852 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER