Büyükşehir’den mahalle mezarlıklarına malzeme yardımı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi dışında yer alan mahalle mezarlıklarının çevre korunması ve zarar görmemesi için 2016-2018 yılları arasında yürüttüğü çalışmalarda toplam 211 mahalle mezarlığına malzeme yardımında bulundu.
Bu Haber 2018-09-12 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Mezarlık hizmetlerinin hızlı, kaliteli ve sorunsuz bir şekilde yapılması için mezarlık alanlarında sürekli bakım ile onarım çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, 2016-2018 yılları arasında kent merkezi dışına yer alan 211 mahalle mezarlığına malzeme yardımında bulundu. Yapılan çalışmalarda şuana kadar 67 bin 590 metre kafes teli, 12 bin 250 adet beton direk, 101 bin 10 metre dikenli tel, 4 bin 204 adet beton payanda ve 190 bin 540 metre gergi teli mahalle muhtarlarına tutanakla teslim edildi. 175 mahalle mezarlığında çalışmalar tamamlanırken, malzeme yardımı yapılan 35 mahalle mezarlığında inşa işleri devam ediyor.
Bağlar 29, Sur 49, Yenişehir 8, Kayapınar 20, Hani 14, Dicle 10, Bismil 17, Çınar 19, Çermik 3, Ergani 18, Eğil 4, Hazro 4, Kulp 4, Lice 1 ve Silvan ilçesinin 11 mahallesine Sağlık İşleri Daire Başkanlığı sadece malzeme yardımında bulundu. Malzeme yardımı alan mahalleler kendi imkânlarıyla mezarlıklarının çevre düzenlemelerini tamamladı.

140 mahalle mezarlığına malzeme yardımı yapılacak
Mahalle mezarlıklarına malzeme yardımında ilk etapta alınan dilekçeler değerlendiriliyor. Dilekçe ile birlikte mahalle mezarlığının işçiliği ve yapımının üstleneceğine dair taahhütname alınıyor. Bu işlemin ardından, etüt çalışması için ekipler sahaya çıkıp alanın ölçülerini alıyor ve yürütülen kazı çalışmalarını inceliyor. Yapılan etüt ve incelemenden sonra mezarlığın çevre düzenlemesinde kullanılacak malzemeler mahalle muhtarı ile azasına tutanak karşılığında teslim ediliyor. Tüm yapım aşamasındaki çalışmalar fotoğraflanarak arşivleniyor. Mahalle mezarlığı işinin bitiminde teknik ekipler gerekli kontrolleri yaparak yapım çalışmalarını tamamlandığına dair evrakları düzenleyerek arşivliyor.
2018 yılı içinde toplam 140 mahalle mezarlığına malzeme yardımı yapmayı hedefleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor. Birçok başvurunun yapıldığı projede teknik ekipler, önceliği ulaşımın zor olduğu ve alan olarak engebeli olan yerleşim yerlerine veriyor. 

Bu haber 3679 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER