Kulp Çayı kenarlarındaki piknik alanları çöplük oldu

Kulp çayına giden Piknikçiler, piknik yaptıktan sonra bıraktıkları çöpler nedeniyle çevreye kirliğine sebep oluyorlar.
Bu Haber 2018-09-04 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp ilçesinin tek piknik alanları Kulp çayı ve Şekirhan çayı kenarlarıdır , Kulp’lu vatandaşlardan bazıları hafta sonunu değerlendirmek için piknik alanlarına akın ederek, hoşça vakit geçirip suya girmekteler ve mangal yaparak yemek yemekteler. Fakat pikniklerini tamamlayan vatandaşlar, çöplerini yanlarında götürmeyerek adeta piknik alanlarını çöplüğe çevirdiler. Alanların kirletilmesi nedeniyle Özelikle Çay kenarlarındaki yerleşim yerleri sakinleri ile çevreye duyarlı pikniğe gelen diğer vatandaşları da büyük oranda rahatsız etti.
Kulp çayı yakınlarında ikamet eden Ağaçkurur muhtarlığına bağlı köy sakinleri, piknik alanlarına çöplerini bırakanlarına tepki göstererek, “Buraya herkes eşini dostunu alıp eğlenmeye, pikniğe gelir. Fakat buralar artık çöplük içinde her gelen kendi pisliğini, çöpünü yanında götürse hiçbir yer çöp olmaz. Piknik alanları çöplük oldu resmen. Bunu yapanları merak ediyoruz evlerini de böyle pis bırakıyorlar mı. Bu insanlar yaşadıkların evlerini de bu şekilde çöp içersinde bırakıyorlar mı? Çöplerden dolayı çevrede oturacak yer kalmamış. Güzeli doğa kendini bilmez bu insanlar yüzünden heba oluyor, ayrıca bırakılan çöplere biz köylülerin hayvanlarının otlak alanları olduğu için hayvanlarımız bu çöplükleri karıştıklarında dolayı sağlık açısında ciddi endişeler duymaktayız” dediler.

Adeta çöp alanına dönen piknik yerleri için biran önce çözüm bekleyen Ağaçkorur muhtarı Eren Yakut, Pikniğe giden vatandaşlar burada gülüp eğlendikten sonra geride bıraktıkları atıklar yüzünden alanda çirkin görüntüler oluştu.dedi
Yakut,Yetkililerden yardım isteyerek, vatandaşların yoğun olarak gittikleri bölgelerin kontrol edilmesini ve bu sorumsuz insanlara da cezai işlem uygulanmasını istedi.
Yakut,” Kulp ilçesi Ağaçkorur Mahallesi’ne bağlı Kulp çayı Kulp halkı için Antalya deniz sahillerini aratmayan bir yer. Kulp'un en çok piknik yapıldığı bir yer. İlkbahar'dan şimdiye kadar insanların aklına gelen ilk piknik yeri ama maalesef şu anda bütün piknik alanlarında da olmak üzere bütün güzel yerlerine bazı duyarsız ve insanlıktan nasibini almamış o insanlar bu pis çöpleri, çocuk bezleri, kemikler ve daha ne varsa ya su içine atıyor ya da su kenarlarına atıyorlar. Bu durum başta biz olmak üzere tüm insanları bu pis duruma muhtaç olarak yaşama durumuna maruz bırakıyorlar. Ayrıca Büyükbaş, Küçükbaş hayvanların hastalanıp telef olmasına yol açıyor. Ben de Ağaçkorur Mahallesi Muhtarı olarak bizzat bu durumdan şikayetçiyim ve yetkililerden yardım bekliyorum, çöpleri yere atan insanlardan bir daha böyle yapmamalarını istemekteyim .”dedi

Bu haber 10321 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER