Kulp ilçesinde devam eden 69 km asfaltlanma çalışmaları tamamlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 2017 yılı yol programı kapsamında Kulp İlçesine bağlı kırsal mahallelere ( köylere) ait 69 km yolun asfaltlanma çalışmalarını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu.
Bu Haber 2018-07-25 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince 29.05.2017 tarihinde 12.528.340,09TL’yeihale edilen Kulp ilçesine bağlı Argün-Baloğlu-Aygün grup yolu,Başbuğ-Kayahan grup yolu ile İnkaya, üçkuyu ve Ayhan köylerine ait yolların(69 km) asfaltlanma çalışmalarını tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu.

Kulp Belediye Başkanı Fatih Dülgeroğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada kalıcı ve daha sağlıklı bir ulaşım için gece gündüz çalıştıklarına değinerek “İlçemizin sarp ve dağlık bir bölgede olması nedeniyle mevcut yolların kış aylarında ulaşım noktasında vatandaşımıza sıkıntı yaşattığını,bizlerde bu yaşanan sıkıntının kalıcı bir şekilde çözümlenebilmesi için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine taleplerimizi ilettik. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bu talebimizi geciktirmeden projelendirip çalışmalara başladı.İlçemize bağlı farklı mahallelerde başlatılan 69 km asfaltlanma çalışmaları tamamlandı.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince ilçemize yapılacak olan 2018 yol programı kapsamında,İlçe merkezine ait yollara 13 km hazır asfalt,12 kırsal mahalleye ait yollarda 50,2 km 1.kat,71,3 km 2. Kat asfalt,20 km beton yol ve 74 km stabilize yolun ihalesi yapılarak çalışmalara başlandı.Bu çalışmalarından dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cumali ATTİLA’ya çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

 

 

 

Bu haber 7497 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER