Eller sınav için açıldı

Diyarbakır'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) katılacak öğrenciler ve aileleri Hz. Süleyman Camisi'ni ziyaret ederek, sınav için ellerini açıp dua etti.
Bu Haber 2018-06-29 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Diyarbakır'da YKS’ye katılacak öğrenciler ve aileleri sınav öncesinde Hz. Süleyman Camisi'ne akın etti. YKS’ye katılacak bazı öğrenciler aileleriyle birlikte 27 sahabenin mezarının bulunduğu Hazreti Süleyman Camisi'nde dua etti. Hafta sonu yapılacak TYT, AYT’den oluşan iki oturuma 2 gün kala 27 sahabenin türbesinin bulunduğu ve Hz. Ömer döneminde Diyarbakır’ın fethinin başladığı yer olarak bilinen tarihi Hz. Süleyman Camisi’ni ziyaret eden öğrenciler ve aileleri sahabeleri vesile kılarak dua etti.

Kardeşleri için dua etti
Kardeşleri için dua etmeye gelen Mustafa Tekdemir, “Öğrencilerimiz için geldik 1 yıl boyunca çalıştılar çabaladılar elinden geleni yaptılar. Tabi gerisi tevekkül etmek kaldı, bizde hem kardeşlerimiz hem de tüm Müslüman aleminin sınava gireceği çocukları için dua etmeye geldik. İnşallah dualarımız kabul olur” dedi.

Aileler de sınava girecek öğrenciler kadar heyecanlı
Bir anne olarak çocuğuna dua etmek için geldiğini belirten Zubeyde Can, hiç kimsenin emeğinin boşa gitmemesi için dua ettiğini söyledi. Can, “Oğlum sınava giriyor, onun için geldim. Umutluyuz inşallah olur, Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın” diye konuştu.
Öğrencilerden Kerem Kaymaz, manevi destek almak için bu ziyareti yaptığını söyledi. Kaymaz, “Hafta sonu YKS sınavı nedeniyle manevi bir destek almak için geldim. Herkesin hakkında hayırlısı neyse gönlünde de o razı olur. Dilerim ki Türkiye için güzel bir sınav, geleceğimiz için güzel bir yatırım olur, sınava giren herkese başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Bu haber 2653 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER