Kulp’ta Okul zili yaz tatili için çaldı!

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı dönem sonunda Kulp İlçesinde okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 10 bin öğrenci karne alarak 3 ay sürecek yaz tatiline girdi
Bu Haber 2018-06-08 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

18 Eylül 2017 Pazartesi başlayan 2017-2018 eğitim öğretim yılı bugün sona erdi. Kulp İlçesinde 9 bin 831öğrenci bugün karne alarak 3 ay sürecek yaz tatiline girecek. Öğrenciler, yaklaşık 8 ay süren eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu, 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak.
Kulp genelinde 62 okulda 9 bin 831 öğrenci sabah erken saatlerde okullarına giderek karnelerini aldı ve yaz tatiline başladı. Takdir ve teşekkür belgeleri alan öğrenciler sevinirken, karnesinde zayıfları olanlar üzüntü yaşadı.
İlçe merkezi ve köy okullarında yapılan karne dağıtım töreninde,okul müdürleri ,öğretmenler , öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Öğrencilere tatili en iyi şekilde değerlendirmelerini isteyerek, okullarda sergiledikleri güzel davranışları tatilde de sürdürmelerini isteyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya , Velilerden de Karne dönemiyle ilgili olarak anne-babaların üzerine düşen asıl vazifenin öğrenciyi korkutmak değil varsa problemin çözüm yollarının aranmasına yönelik çaba sarf etmesi gerektiğini söyledi .
Kaya ,” Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, ayrıca Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. ”dedi

Bazı öğrenciler ise arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılacağı için göz yaşlarını tutamadı.Karnelerini alan öğrenciler, mutluluklarını kendilerini bekleyen aileleriyle paylaşarak 3 aylık yaz tatiline girdi.


Okullar 17 Eylül’de Açılacak
2018-2019 eğitim-öğretim yılı 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak ve 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek. Yarı yıl tatili, 21 Ocak 2019-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci dönem 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayıp 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek.

 

 

 

Bu haber 8948 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER