Kulp’un Kitap Kurtları ödüllerini aldı

Kulp İlçesinde en çok kitap okuyan öğrenciler Kulp İlçesi merkez yeni mahalle halı sahada düzenlenen törende hediyelerle ödüllendirildi.
Bu Haber 2018-06-07 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Onlarca Bisikletin sıralandığı halı sahada en çok kitap okuyan ilkokul ,ortaokul ve lise öğrencilerine hediyeleri verildi.hediye dağıtım törenine , Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya ,ilçe protokolü,öğretmenler , öğrenciler ve veliler katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya törende yaptığı konuşmada ,Kulp Belediyesi başkanlığı ve Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile başlatılan “Kulpun Kitap Kurdu Geleceğin Umudu” adlı proje kapsamında Kulp ilçesi okullarında en fazla kitap okuyan öğrencilerimize hak ettikleri ödülleri vermek için bu gün burada toplandık. dedi.
Kaya,”Toplum olarak dünya üzerinde iyi, güzel bir yer edinmek istiyorsak okumak, düşünmek ve buna bağlı olarak tartışmak, sorgulamak, eleştirmek ve bilim öğretmek zorundayız. Kitapla yetişen nesiller başarı dolu iyi bir geleceğe doğru koşan ve özgürleşen insanoğlu olacaktır. Okumak geleceğe umuttur şiarıyla " Kulpun Kitap Kurdu Geleceğin Umudu" adlı projeyle amacımız, öğrencilerin kitap okuma oranını artırmak, nitelikli okur seviyesine ulaşmak ve yüzü geleceğe dönük bilinçli bireyler yetiştirmektir. 4 ay boyunca devam eden projemizden aldığımız veriler gösteriyor ki emeğimizin karşılığını almış bulunuyoruz. Ortaöğretimden 3,Ortaokuldan 14,İlkokulundan 14 olmak üzere 31 okuldan toplam 5 bin 710 öğrenciyle proje yürütülmüştür. Umut ediyorum ki projemiz bu başarısını koruyup artırarak devam edip gelenekselleşecektir.”dedi


Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu ise “Dört ay önce ilçemizde başlatmış olduğumuz Kulp İlçemizde öğrencilere yönelik okuma alışkanlığının artırılması genç ve küçük öğrenci kardeşlerimize kitap okumasını sevdirmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle Kulp Belediyesi işbirliğiyle bundan dört ay önce gençlerimiz daha fazla okusun, dünyayı tanısın ,yani gelişmeleri daha iyi takip etsin ,geleceğe umutla baksın,Memleketimizin ve Milletimizin geleceği olan gençler daha iyi yetişsin diye böyle bir projeyi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber planladık ve bu günde proje kapsamında en fazla kitap okuyan siz sevgili öğrenci kardeşlerimize ,projemizin başında taahhüt etmiş olduğumuz bisiklet ödüllerini dağıtım töreninde bir araya gelmiş bulunmaktayız,Projemizin memleketimize ,milletimize ,eğitim camiamıza ,öğrenci kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum,sizlerde takdir edersiniz ki ,memleketimizin ve milletimizin geleceği olan gençlerimizin , çocuklarımızın daha iyi yetişmeleri,yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine bu memleketin çıkabilmesi için yeni nesillerimizin daha fazla okuması ,dünyadaki gelişmeleri daha fazla takip etmesi ve günümüzde herkesin her öğrencinin ve toplumumuzun yaşamış olduğu bir sıkıntı teknoloji ve sosyal medyada harcanan zamanın azaltılarak televizyon başında harcanan ,bilgisayar başında harcanan zamanı azaltıp bundan kazanmış olduğumuz zamanla daha fazla kitap okumak ,kendimizi yetiştirmek adına ve bunu teşvik etmek için böyle bir projeyi tertipledik. Bu günde bu projenin sevgili öğrenci kardeşlerimiz meyvelerini toplamış olacak ,” dedi

 

 

 

Bu haber 10857 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER