<
     


Kulp’ta Yıldırım düştü, 5 hayvan telef oldu

Kulp ilçesine bağlı Yuvacık köyünde otlamakta olan büyükbaş hayvan sürüsünün üzerine yıldırım düştü. Sürüde bulunan 5 büyükbaş hayvan telef oldu.
Bu Haber 2018-06-07 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Olay, Kulp ilçesine bağlı Yuvacık köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Mükail Baran’a ait hayvanların açık arazide otlatılması sonucu hayvanların üzerine yıldırım düştü ve sürüde bulunan 5 büyükbaş hayvan telef oldu.
Olay hakkında bilgi veren Mükail Baran, “Her zamanki gibi Büyükbaş hayvanlarımızı köyümüz yakınlarına otlatmaya çıkardık. Yağmur aniden bastırınca sürünün üzerine yıldırım düştü. Yakınlarda bir başka hayvanlara çobanlık yapan köylülerimizden Yaşar Baran’ın bize haber vermesi sonucu olay yerine gittik , ağaçların altında yana yana duran beş adet büyük baş hayvanıma yıldırım çarpması sonucu telef olmuştu,maddi açısında zararımız meydana geldiği için , Kulp İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne müracaata bulunarak zarar ziyanımın tepsinin yapılmasını talep ettim , Müracaatım üzerine veteriner hekimler yerleşim yerimize gelerek zarar ziyanımı tespit ettiler , mağdur durumdayım zaten aile geçimlerimizi hayvancılık yaparak sağlamaya çalışıyorduk , birde beş adet büyük baş hayvanımın telef olmasıyla ciddi anlamda sıkıntı içerisine girdim ve Başımıza gelen bu olay ekonomik olarak bizleri çok kötü etkiledi. İlgili kurumlardan mağduriyetimizin giderilmesi noktasında yardım bekliyoruz” dedi. 

 

 

 

Bu haber 25128 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER