Kulp Kızılay şubesi ihtiyaç sahibi ailelere yardım etti

Türk Kızılayı Kulp Şubesi Başkanlığı, Kulp ilçesi ve köylerinde ikamet eden fakir ve yardıma muhtaç ailelerden oluşan ihtiyaç sahiplerine gıda ve kıyafet yardımı yaptı.
Bu Haber 2018-06-06 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kızılay Kulp Şube Başkanı Tahsin Zengin, Ramazan ayı nedeniyle Kulp ilçesi ve köylerinde ikamet eden ailelerden yardıma muhtaç olanlar tespit edilerek gerekli yardımların yapıldığını söyledi.
Zengin, yaptıkları çalışmalarda ilçe köylerindeki Yatılı Kuran Kursunda eğitim gören öğrencilere ve 200 aileye Kavurma , 200 aileye de Gıda paketlerinde oluşan yardımlarımızı dağıttık ayrıca 3 bin kişiye de kıyafet yardımı yaptık.dedi
Zengin,”Yaptığımız yardımlarda ailelerin adreslerine giderek yaşam şartlarını tespit ediyoruz, Şubemize bağlı arkadaşlarımız incelemelerini yapıyor ve durumlarını kayıt altına alıyoruz. Yapılacak yardımları da bu çerçeve de yapıyoruz. Bugüne kadar çok sayıda aileye yardımında bulunduk. Türk Kızılayı Kulp Şubesi olarak Kulp’lu hemşerilerimin de yardımlarını bekliyorum. Şu ana kadar yapmış olduğumuz yardımlar yönetim kurulu üyelerimiz ve genel merkezimiz tarafında yapılmaktadır, ilçemizde durumları çok iyi olan hemşerilerimiz vardır, ancak durumları çok iyi olmasına rağmen maalesef duyarsızdırlar, umarım ilçemizde ikamet eden yardıma muhtaç insanlarımıza bundan sonra duyarlı olurlar ve insanımıza yardım ellerini uzatırlar. Kulp’ta gerçekten muhtaç durumda olan çok sayıda ailemiz var. Bu ailelerimize Kulp halkı olarak elimizden geldiğince sahip çıkacağımıza inanıyorum. Kızılay Kulp Şubesi olarak doğru kişilere doğru yardımların yapılması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğimiz gibi durumları iyi olan siz hemşerilerimizin yardımlarını da bekliyoruz ” dedi.

 

 

 

Bu haber 5451 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER