Kulp’ta Vatandaşlardan iftar çadırına yoğun ilgi

Kulp Belediye ile Kulp Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafında Turgut Özal Mahallesi Turgut Özal bulvarı üzerine ortaklaşa düzenlenen ve Ramazan ayı boyunca ilçe halkına hizmet eden iftar çadırına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
Bu Haber 2018-06-02 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Turgut Özal Mahallesi Turgut Özal bulvarında kurulan iftar çadırlarında bir araya gelen vatandaşlar, iftar saati geldiğinde sırayla üç çeşitten oluşan yemeklerini alarak özenle hazırlanan masalarda yerlerini aldı. İftar çadırlarına misafir olan yüzlerce vatandaş, dua edip iftarlarını açtı.
Ramazan ayının ilk günü ile birlikte hizmet vermeye başlayan iftar çadırlarında Ramazan ayı boyunca her gün iftar saatinde yaklaşık bin 250 kişiye hijyenik ortamlarda hazırlanan sıcak yemekler dağıtılacak.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sinan Buluttekin,” Ramazan ayı boyunca kadınlara ,erkeklere ve çocuklara yönelik üç ayrı noktada Günlük bin 250 kişiye hijyenik ortamlarda hazırlanan sıcak yemekler vermekteyiz, ayrıca ilçe merkezinde ikamet eden yaşlı , kimsesiz ve yardıma muhtaç 65 aileye de araçlarımızla iftar saatine doğru sıcak yemeklerimizi evlerine servis etmekteyiz, Ramazan ayı boyunca bu uygulamamız devam edecektir.”dedi

 

 

 

Bu haber 3914 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER