Salihli Mahallesi’ne yeni toplu taşıma güzergahı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dış ilçelerde daha önce toplu taşıma hizmeti verilmeyen mahallelere yeni güzergahlar açarak vatandaşlara rahat ve konforlu ulaşım hizmeti sunuyor.
Bu Haber 2018-05-29 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Daha rahat ve konforlu toplu ulaşım hizmeti için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, daha önce toplu taşıma hizmeti verilmeyen mahallelere güzergahlar açmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Ergani ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıkta Salihli Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlara ulaşım hizmeti vermek için güzergah oluşturdu. Yeni açılan güzergahta toplamda 230 hane ve yaklaşık bin 300 vatandaş faydalanacak.
Büyükşehir Belediyesi, Ergani’nin Salihli Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine, grup yolu üzerinde bulunan mahalle ve mezraları da kapsayacak şekilde yeni güzergah açtı. Bugüne kadar toplu taşıma hizmeti verilmeyen mahallelerde yaşayan vatandaşların hastane, eğitim, sağlık ve ticari ihtiyaçları ile şehir merkezlerine ulaşımlarını sağlamak amacı ile açılan güzergahta bir araçla toplu taşıma hizmeti verilmeye başlandı.
Sabah saat 07.00’de Salihli Mahallesi’nde başlayacak seferler birer saat arayla akşam saat 18.00’e kadar devam edecek. Ergani - Yol Bulan - Pınar Kaya - Salihli mahallerinde geçecek güzergahta ES1 koduyla 1 araç hizmet verecek. 

Bu haber 2524 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER