Kulp’un Eski sulama kanalları yenilendi

Kulp Kaymakamlığı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafında ilçeye bağlı Ağaçlı mahallesinde eskiyen sulama kanallarını yenileyerek köylülerin hizmetine sundu.
Bu Haber 2018-05-22 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Sulama kanalın eski hali ile çiftçilik ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşların su ihtiyaçlarını karşılayamayan bu sulama kanalların yenilenmesinin ardından sulama suyunu toplam 600 dönüm araziye ulaştırılarak 58 çiftçinin yaralanması imkanı sağlandı.

Çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşarak geçimlerini sağlayan köylüler için sulama kanallarının büyük önem taşıdığını ifade eden İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cihan Güreş, yeni sulama kanallarının hizmete girmesinin ardından vatandaşların çiftçilik ve hayvancılık için ihtiyaç duyduğu suya kavuştuğunu söyledi. Güreş,” Kulp ilçesine bağlı Ağaçlı mahallemizde 600 dönüm arazi sulama yapacak projeyi gerçekleştirdik. Bu projede 58 üretici yaralanıyor daha önce toprak kanallarda vahşi sulama yapıyorlardı. Su kaybı ciddi anlamada fazlaydı. bu projeyle su tasarrufu sağlanarak üreticiler yeni ürün yetiştirmeye başladılar. Bu projemiz Şanlıurfa Gap idaresi destekli proje olup yaklaşık maliyet 300 bin TL idi. Çiftçilerimize bol kazanç dileklerimizle ,hayırlı olsun.”dedi
Su yetersizliğinden dolayı tarlalarında ekim yapamadıklarını ve hayvanların su ihtiyacını karşılayamadıkların belirten köylülerde, Kulp Kaymakamlığı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık müdürlüğüne teşekkür ederek uzun yıllardır devam eden bir mağduriyetin yeni kanallarla birlikte ortadan kalktığını söyledi.

Bu haber 5122 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER