Engelli anne yardım bekliyor

Diyarbakır’da engelli iki çocuk annesi Ceylan Yılmaz, kendisine yardım elinin uzatılmasını bekliyor. En büyük isteğinin bozulan akülü engelli aracının tamir ettirilmesi olduğunu belirten anne Yılmaz, zor günler yaşadığını ve gittiği tüm kapılardan boş döndüğünü söyledi.
Bu Haber 2018-05-19 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Bağlar ilçesinde yaşayan dizden aşağısı felç olan iki çocuk annesi Ceylan Yılmaz, kendisine bir yardım elinin uzatılmasını bekliyor. Yaklaşık 5 yıl önce geçirdiği kötü olay sonrası bir daha yürüyemeyeceğini öğrenen anne Yılmaz’ın dünyası başına yıkıldı. Çocuklarıyla birlikte hayata tutunmaya çalışan anne Yılmaz, akülü tekerlekli sandalye sayesinde ev işlerini kısmen de olsa yapmaya çalıştı. Eskiyen tekerlekli sandalyesinin sorunlar vermeye başladığını ve bir türlü tamirini gerçekleştiremediğini kaydeden anne Yılmaz, yardım için başvurduğu tüm kapılardan boş döndüğünü ve kendisine akülü sandalye konusunda yardım eli uzatacak birilerini beklediğini kaydetti.

“Eve mahkum oldum, çıkamıyorum”
Akülü tekerlekli sandalyesi sayesinde dışarıya çıkabildiğini, işlerini yapabildiğini belirten anne Yılmaz, “Akülü sandalye sayesinde her yere gidebiliyordum. İnsanların arasına karışıp, dertlerimi unutuyordum ama şimdi bozuldu. Kaç defa tamire götürdüm ama yaptıramadım. Nereye gittiysem elim boş döndüm. Şuan eve mahkum oldum, sıkılıyorum ama çıkamıyorum. Bana uzatılacak yardım elini bekliyorum. Yardım elini uzatacak birileri çıkar inşallah” dedi. 

Bu haber 4134 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER