Kulp’ta 19 Mayıs 99.yılında da coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kulp’ta da coşkuyla Kutlandı.
Bu Haber 2018-05-19 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp’ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayarak daha sonra Kulp Kapalı Spor Salonu’nda devam etti.
Kulp Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Törene Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu,Protokol üyeleri,öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma Kulp Çok Programlı Lisesi Edebiyat öğretmeni Ayşegül Koçyiğit tarafından yapıldı.Koçyiğit “19 Mayıs,sadece Türk milli kurtuluş hareketinin başlangıcı değil,yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır.19 Mayıs, gençlik;gençlik gelecek demektir.Türk genci,Türk İstiklali ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi,bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet,minnet ve saygıyla anıyor;siz gençlerin bayramını tebrik ediyorum” dedi.
Öğrenciler tarafından yapılan bardak ritim koreografisinin ardından vatan,gençlik konulu marşlardan oluşan repertuarla koro dinletisi sunuldu.Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından sunulan dans gösterisi büyük bir beğeni aldı.Öğrenciler tarafından sunulan Jimnastik gösterisi izleyicileri heyecanlandırdı.İlköğretim öğrencilerinin folklor gösterisi büyük alkış alırken yapılan halat çekme yarışması renkli görüntülere sahne oldu.
Öğrenciler arasında yapılan resim,şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.Ödüller Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Can Akay,İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mahir Sağlık ve Ak Parti İlçe Başkanı Amil Yatçi tarafından takdim edildi.

Kaymakamlık Kupası Voleybol Turnuvasında 1. Olan Belediyespor,2. Olan Pasurspor ve 3. Olan Polis Gücü takımlarına kupa ve madalyaları törenle verildi.Kupa ve Madalyaları takdim eden Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu sporcuları tebrik etti.
Çekilen hatıra fotoğraflarının ardından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı sona erdi.

Bu haber 6213 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER