Kulp Belediyesince Kurulan iftar çadırına yoğun ilgi…

Kulp Belediyesince Turgut Özal Mahallesi Turgut Özal bulvarı üzerine kurulan iftar çadırında bin 200 kişilik iftar yemeği ikram edildi.
Bu Haber 2018-05-18 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp Belediyesince “ Ramazan ayının huzur ve bereketini aynı sofrada yaşamak” temasıyla kurulan iftar çadırına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu,ilçe protokolü,daire amirleri ve yüzlerce vatandaş iftar çadırında bir araya geldi.
Başkan Dülgeroğlu Ramazan ayının maneviyatına değinerek konuşmalarını şöyle sürdürdü.Dülgeroğlu “ Öncelikle huzur ve bereket ayı olan Ramazan'ın tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum. İsrail tarafından katledilen Filistinli kardeşlerimize Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.Aynı sofrayı paylaşmak,aynı ortamda dualarda buluşmak,birlik ve beraberliğin pekişişi için bütün kardeşlerimizle birlikteyiz.Kocaman bir aile olarak Ramazan ayının maneviyatını hep beraber yaşıyoruz” dedi.
Ramazan ayı münasebeti ile Kulp Belediyesince kurulan iftar çadırında yaklaşık bin 200 kişilik sıcak yemek ikram edildi.İftar öncesi bir araya gelen yüzlerce vatandaş Kur’an-ı Kerim ve ilahi dinletilerinden sonra okunan akşam ezanıyla beraber iftarını açtı.İftar çadırına gelemeyen yaşlı,engelli ve yardıma muhtaç vatandaşların evlerine Kulp Belediyesi personellerince yemek servis edildi .Kulp Belediyesince organize edilen iftar programında çocuklar unutulmayarak kendileri için hazırlanan çocuk menüsü dağıtıldı.
Kulp Belediyesinin kurmuş olduğu iftar çadırı Ramazan ayı boyunca hizmet sunacak.

 

 

 

Bu haber 8077 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER