Kulp Belediyesi ADEM kursiyerleri için gezi düzenledi

Kulp Belediyesi ,Aile Destek Eğitim Merkezi´nde açılan (ADEM) çeşitli kurslara katılan kadın kursiyerler için il içi gezisi düzenlendi.
Bu Haber 2018-05-18 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp Belediyesi,anneler günü etkinlikleri kapsamında Aile Destek Merkezi bünyesinde 20 farklı dalda açılan kurslarda eğitim gören kadınlara yönelik Diyarbakır il Merkezi ve Eğil ilçesine gezi düzenledi.
Kulp Belediyesince Ramazan ayı öncesi düzenlenen gezi organizasyonuna katılan 216 kadın kursiyer , sabah saatlerinde belediye tarafından tahsis edilen 14 araçla (Minibüs) Diyarbakır il merkezine hareket etti.Diyarbakır il merkezinde bulunan Hz. Süleyman Camisini ziyaret eden kadınlar burada dua ettikten sonra Diyarbakır müzesini gezdi.Diyarbakır’ın simgesi olan ve hayranlık barındıran tarihi dokuya sahip surları gezen kadınlar, minibüslerle Eğil ilçesine geçti.Nebi Harun Tepesi’ndeki peygamber kabirleri, kral mezarları ve Eğil Kalesini gezen kadın kursiyerlere, peygamber kabirleri ve tarihi mekanlara ilişkin bilgi verildi. Eğil Barajı kıyısında yenilen yemekten sonra tekne turlarıyla baraj gölü üzerinde gezme ve kral mezarlarını yakından görme şansı buldular.
Günü doğa ve tarihle ile baş başa geçirerek mutlu anlar yaşayan kursiyerler, Kulp Belediyesince tahsis edilen servis araçlarıyla ilçeye döndüler.

 

 

 

Bu haber 6895 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER