Kulp’ta Drama Kursiyerlerinin Sahnelediği Oyun,Seyirciden Büyük Alkış Aldı.

Kulp Belediyesine bağlı Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezinde Kulp Belediyesi ile İlçe Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü işbirliğiyle açılmış olan Drama Kursunda eğitim gören kursiyerlerin sahnelediği oyun seyirciyle buluştu.
Bu Haber 2018-05-15 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

2009 yılında Mustafa Firuz Bozkurt’un kaleme aldığı Erkekler Köyü “Mihriban” adlı Üç Perdelik Komedi oyunu, Atatürk İlkokulu anasınıfı öğretmeni Elif Ruşen Taşkıran yönetmenliğinde ,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çok amaçlı konferans salonunda sahnelendi.Seyirci tarafından yoğun ilgi gösterilen Trajikomik olan oyun hem düşündürttü hem de güldürdü. Kursiyerlerin gösterdiği yüksek performans seyirciden büyük alkış aldı.
Atatürk İlkokulu anasınıfı öğretmeni Yönetmen Elif Ruşen Taşkıran Koordinesinde 23 kişilik ekiple sahnelenen ve çoğunluğu öğretmen, lise öğrencisi ve Lise mezunu öğrencilerin yer aldığı “Mihriban” adlı Üç Perdelik Komedi oyunu, Trajikomik bir şekilde Kadına şiddet, çok Evlilik , Aile içi Şiddet ve cinsel ayırımcılık konularını işledi.
Drama eğitmeni Elif Ruşen Taşkıran oyun yazarının “Bu oyun ülkemizde yakın zamana kadar; Babasının, Abisinin, Kardeşinin veya eşinin yanında konuşma hakkı dahi olmayan kadınlara ve onların yaşanmamış gençliklerine atfedilmiştir” sözlerini hatırlatarak konuşmalarını şöyle sürdürdü.Taşkıran “Bu sıkıntıları yaşayan bütün kadınlarımızın hayatlarına dikkat çekmek istedik.Hayatın her alanında kadınlarımızın sessiz çığlıklarına tercüman olmaya devam edeceğiz.Yirmi günlük gibi kısa bir sürede hazırlandığımız bu oyunu çok başarılı bir şekilde sergileyen bütün kursiyerlerimi tebrik ediyorum.Bizlere bu olanakları sunan Kulp Belediyesine,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve İlçe Halk Eğitim Merkezine çok teşekkür ederim” dedi.
Kulp Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları, ise 2017-2018 eğitim öğretim yılında Sosyal, Kültürel ve Sportif çalışmalarımız devam etmektedir. Amacımız, Hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim.Öğrenen topluma dönüşüm sürecinde beşikten mezara kadar rehberlik hizmeti sunan, bireyin bilgi, şuur ve yetkinliklerini geliştirerek insanlığın kalkınmasında sorumluluk almasını destekleyen; belgelendirilebilen, izlenebilen kaliteli eğitimler sunmaktır,Emeği geçen bütün çalışanlara teşekkür ediyorum dedi.

Bu haber 10740 defa okundu.
td>
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER