Kulp HEM'de yılsonu sergisi

Kulp İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2018 yılsonu el emeği göz nuru sergisi açtı. Sergi renkli görüntülere sahne oldu.
Bu Haber 2018-05-10 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliğiyle düzenlenen yıl sonu sergi organizasyonu açılışını Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu ile eşi Sevda Dülgeroğlu yaptı.
Kulp Belediyesine bağlı Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen yıl sonu sergi organizasyonu öğrencilerin sergilediği Folklor gösterisiyle başladı.Daha sonra kesilen kurdelenin ardından kursiyerler tarafından üretilip sergilenen ürünleri inceleyen Başkan Dülgeroğlu “1 Eylül 2017 ile 24 Nisan 2018 tarihleri arasında Genel,Kültürel,Mesleki ve Teknik alanda 166 kurs açılarak,4 bin 453 kursiyer yararlanmıştır.Bu kursların öğretici,yer temini,ürün alımı gibi bütün giderleri tarafımızdan karşılanıp üretilen ürünlerin tümü kursiyerlerin kendisine verilmektedir.Hem sosyalleşmeye,hem öğrenmeye hem de ekonomik katkı sağlamaya olanak tanıyan bu kurslarımızı çok kısa sürede tamamlayacağımız Kadın İstihdam ve Yaşam Merkezinde bir araya getirip kursiyerlerimize daha fazla olanaklı bir alan sunacağız.El emeği göz nuru olan bu ürünleri üreten bütün kursiyerlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Kulp ilçesinde açılan okur-yazarlık kurslarında eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu tarafından belgeleri verilerek çeşitli hediyeler takdim edildi.
Kulp Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şemsettin Pehlivanoğlulları Kulp ilçesinde 101 okuma yazma kursu açılarak 3 bin 159 kişinin faydalandığına dikkat çekerek “ Okuma-yazma seferberliğinin ardından İlçemizde okur-yazarlık oranı %88’den % 98 yükseldi. Okuma-yazma kurslarının yanı sıra Arapça, Kuran-ı Kerim, MTSK,Sportif,Sanatsal,İpek puşi ve Aile Destek Merkezi Kurslarımızın daha geniş alanlara hitap edebilmesi için büyük bir özveri ve hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz Bu anlamlı ve kıymetli hizmet yolunda her türlü desteği bize sağlayan Kaymakamımız Sayın Fatih Dülgeroğlu’na şükranlarımızı arz ederiz ,ayrıca Bugün burada 2018 yılına ait kurslarımızda eğitimlerini gören kursiyerlerimizin el emeği, göz nuru olan çalışmalarının bulunduğu yılsonu sergimizin açılışını yapmış bulunmaktayız. Bu sergimiz iki gün boyunca vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır. Emeği geçen tüm kursiyerlerimize başarılar dilerim" dedi.Kulp Halk Eğitim Merkezi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliğiyle düzenlenen yıl sonu sergisi organizasyonunda Takı tasarımı,el dokuma,üç boyutlu resim,karakalem,ev tekstili,çeyiz hazırlama,çocuk üst giyim,giyim tasarım,örgü,makine nakışı,ahşap boyama,seramik boyama,iğne oyası,çivili kasnak,kumaş boyama,ipek puşi,yerel kilim dokuma kurslarınca üretilen ürünler sergilendi.
Yıl Sonu Sergisi 2 gün boyunca devam edecek.

Bu haber 9665 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER