Kulp Belediyesinin Ücretsiz Enstrüman kursları yoğun ilgi görüyor

Kulp Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Belediyeye Bağlı Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezinde açılan ücretsiz Enstrüman kursları yoğun ilgi görüyor.Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat merkezinde açılan ücretsiz enstrüman kurs branşlarında piyano,keman,gitar ve bağlama kursları yer alıyor.
Bu Haber 2018-05-10 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Piyano Kursu
9-13 yaş aralığında çeşitli okulların 3,4,5 ve 6. Sınıflarında eğitim gören 15 öğrencinin kayıtlı olduğu piyano kursu,iki grup halinde haftada 6 saat hizmet sunmaktadır.Piyano derslerini veren Müzik öğretmeni Emel Zaim Kursla ilgili yaptığı açıklamada “ Müzikle uğraşmak her çocuğu olumlu yönde etkiler. Kişisel ve Sosyal becerilerini daha da geliştirebilmek adına ilköğretim çağında olan çocuklarımızı piyano eğitimi almaya teşvik ettik. Bu sayede dil, hafıza ve sayısal becerilerin daha da geliştiği, rutinin dışında müzikal bir edinim kazandırmış olduk. Solfej ve kulak eğitimi ile başladığımız bu piyano eğitimi sürecinde,öğrencilerimiz gelişen özgüvenleriyle tüm ezgilere sihirli parmaklarıyla eşlik edebilecek ve içlerindeki yeteneği günden güne besleyerek büyütecekler” dedi.
Bağlama kursu
Ortaokul ve Lise’de eğitim gören 16 öğrencinin kayıtlı olduğu bağlama kursu haftada 3 saat hizmet sunmaktadır.Bağlama derslerini veren Serkan AVLAR “Ülkemizin kültürünü yansıtan önemli enstrümanlardan biride kuşkusuz ki bağlamadır.Çocuklarımıza bu enstrümanı sevdirmek ve müzikle aralarında ki bağı güçlendirmek için açtığımız bağlama kursumuzda öğrencilerimizle birlikte çok güzel zamanlar geçiriyoruz” dedi.
Gitar Kursu
İlköğretim okullarında eğitim gören (6,7 ve 8. Sınıflar) 27 öğrencinin kayıtlı olduğu gitar kursu haftada 6 saat hizmet sunmaktadır.Gitar eğitimini veren müzik öğretmenlerinden Güray YANIK “Çocuklarımızın sanatla buluşması adına açtığımız kursumuzda hem nota eğitimini hem de gitar çalabilme eğitimini veriyoruz. Müziğin insana katacağı olumlulukların çocuklarımızın hayatında büyük bir payı olsun diye öğrencilerimizle bire bir ilgileniyoruz” dedi.Gitar eğitimini veren bir diğer müzik öğretmeni Savaş Tektekin ise “Bu yaştaki çocuklarımızın boş zamanlarını daha verimli değerlendirmelerine imkan,müzikle aktif bir şekilde bağ oluşturmalarını sağlamak ve motivelerini artırmaya yönelik amacıyla açılan kursumuzun öğrencilerin üzerinde olumlu etkiler yaratacağına inanıyorum” dedi.
Keman Kursu
İlköğretim okullarında eğitim gören (6,7 ve 8. Sınıflar) 6 öğrencinin kayıtlı olduğu gitar kursu haftada 6 saat hizmet sunmaktadır.Piyano eğitimini veren Müzik öğretmeni Beyhan Adıgüzel Cheryl Lavender’in “Çocuklar harika müzik yapabilirler;daha mühim olan ise müziğin harika çocuklar yaptığı gerçeğidir” sözlerine dikkat çekerek konuşmlarını şöyle sürdürdü.Adıgüzel “Müzikle ilgilenen çocuk,kendini daha iyi ifade eder ve yaratıcı düşünmeye başlar.Müzikle beraber disiplin kavramına da alışır.Akademik performansı artar” dedi. 

Bu haber 4842 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER