Bismil Belediyesi yaşlılara sahip çıkıyor

Bismil Belediyesi evde bakım hizmetleri birimi ekibi ile bakıma muhtaç yaşlılara sahip çıkmaya devam ediyor.
Bu Haber 2018-05-02 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Bismil ilçe belediyesi özellikle evlerinde tek başına kalan yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara evde bakım ekibi ile sahip çıkmaya devam ediyor. Evde bakım hizmetlerinden yararlanan vatandaşları ziyaret eden Kaymakam ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, evde bakım hizmetleri biriminin önemine değinerek, “Şuana kadar belirlediğimiz 130 aileye düzenli olarak evde bakım hizmeti sağlanıyor. Yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz bu hizmet sayesinde, hem Bismilli vatandaşlarımızın sağlık durumları kontrol ediliyor hem de şahsi ve ev bakımları düzenli olarak gerçekleştiriliyor. ‘Halka hizmet Hakk'a hizmettir' düsturuyla çıktığımız bu yolda, eğer ihtiyaç varsa, hizmet vatandaşımızın ayağına kadar götürülür diyoruz ve Allah'a çok şükür bunu da gerçekleşme fırsatı buluyoruz” dedi.
Evde bakım hizmetinden faydalanan 80 yaşındaki Fatma Koç, kendisine daha iyi şartlarda yaşama imkanı sunan Bismil Belediyesine teşekkür ettiğini ifade ederek, "Allah bir değil binlerce kez razı olsun. Evde tek başıma yaşıyorum belediye aracılığıyla hastanede tedavimi yapabiliyorum. Allah başkanımızı başımızdan eksik etmesin" diye konuştu.
Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Arap Karademir de, şunları kaydetti:
"Belediye Başkanı Turgay Gülenç, belediyemiz bünyesinde kurulan Evde Bakım Hizmetleri biriminin en iyi şekilde çalışması için bütün imkânları seferber etti. Başkanımız özellikle sağlık konularında daha hassas davranıyor. Birimimiz, gerçekten güzel bir ekip. İşlerini en iyi şekilde yapmaya gayret sarf ediyorlar." 

Bu haber 2641 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER