22 Yaşındaki Kulp’lu Genç Aday Adayı Oldu

18-25 maddesinin yürürlüğe girmesi ile gençler siyasete soyundu. Türkiye’nin en genç aday adaylarından biri olan 22 yaşındaki Kulp’lu Muhammed Taş, Türkiye'nin geleceğini belirleyecek olan 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Parti Genel Merkezine resmi olarak Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.
Bu Haber 2018-05-02 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü tamamlayan Muhammed Taş ,AK Parti Genel Merkezine giderek memleketi Diyarbakır ‘dan milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Taş, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en genç milletvekillilerinden biri olmak istediğini söyledi.Taş,”Türkiye'nin en genç yaş ortalamasına sahip illerinden biri olan Diyarbakır’da gençleri temsilen aday olmamın uygun olacağını düşündüm, ben de bu şekliyle yola çıktım. Beklemediğim kadar olumlu tepiler aldım. Her kesimde destekçim olması beni mutlu etti." dedi.
Gençlerin Meclis'te olması gerektiğine inandığını dile getiren Taş, şunları kaydetti:
"Türkiye'de gençlerin temsil makamı olarak Meclis'te yer alması çok önemli. Gençleri Meclis'te en iyi şekilde temsil etmek istiyorum.Milletvekili olması durumunda gençlere yönelik çalışma yapacağını anlatan Taş, " Amacımız bu kutlu yürüyüşe biz gençlerde varız dedik ve ilk adımımız attık ,Kendisini bilen, Milletini tanıyan ,Değeri Ahlak, Özü Maneviyat,Çaresizliği değil, Çare öğreten bilen, Eleştirip,Çözümünü Üreten,Üstün olan değil, Adaletli Olan,Geçmişini okuyan, Bugününü Anlayan,Milletin efendisini değil ,Milletin hizmetkarını kendisi olarak gören,Hakkı ve Adaleti her türlü ortamda savunabilen bir gençlik yetiştirmek istiyorum ,inşallah bunu bütün Diyarbakırlı ve Kulplu hemşerilerimizler le beraber başaracağımıza inanıyorum, Diyarbakır'da yatırımların artması için elimden geleni yapacağım. Bunun yanında Diyarbakır’ın gelişmesi için projelerim var ve bunları hayata geçirmek istiyorum ”dedi

Muhammed Taş Kimdir.
1996 yılında Diyarbakır ili Kulp ilçesi Hamzalı mahallesine bağlı Çöl mezrasında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hamzalı Çöl mezrasında tamamladı.2013 yılında Marmara Üniversitesi İktisat bölümünü kazanarak 2017 yılında mezun oldu. Bekar ve 16 kardeşli bir aile sahibi olan Taş, Mersin ilinde Serbest Mali Müşavir Muhasebe işini yapmaktadır.

Bu haber 10535 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER