Kulp’lu öğrencilerden büyük başarı…

Kulp’lu Öğrenciler Atletizm’den büyük bir başarı elde ederek takım olarak Diyarbakır’ı birinciliğe çıkarmayı başardılar.
Bu Haber 2018-04-23 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Atletizm Federasyonunun düzenlediği atletizm projesini geliştirme kapsamında, 22 nisan tarihinde Mardin’de düzenlenen güneydoğu bölge kros yarışmasında Kulp ilçesinde katılan Kulp Yatılı Bölge ortaokulu( YBO) öğrencilerinden Vahdettin Çiçek Bölge ikincisi,Cüneyt Aslan Bölge yedincisi,Kulp Zeyrek orta okulu öğrencilerinden Melisa Atamlı Bölge üçüncülüğü elde ederek büyük bir başarı yakaladılar. Kulp ilçe öğrencilerinin aldıkları bu derecelerle Diyarbakır’ı takım olarak birincilik kürsüsüne taşımayı başardılar.
Müsabaka sürecini değerlendiren Kulp YBO beden eğitimi öğretmeni Yusuf Saklı , “ilçemiz adına büyük bir kazanım olduğunu ve Türkiye şampiyonasına Kulp’tan öğrenci gönderebilmenin sevinci içerisinde olduğumu ifade edebilirim. Bu başarıların gerçekleşmesinde büyük katkısı olan ilçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu na ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya beye çok teşekkür ederim, İnşallah bu başarıların devamı da gelecektir. dedi

Bu haber 6536 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER