Kulp’ta Açılan Drama Kursu İlçede farklı bir heyecan yaratı

Kulp Belediyesine bağlı Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezinde açılan Drama Kursuna kursiyerler yoğun ilgi gösterdi.
Bu Haber 2018-03-30 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kendini ifade edebilme becerisini genel olarak hayatın içine yansıtabilme,yaratıcı drama becerilerini etkin olarak kullanabilme,özgüven duygusunu,yaratıcılık,rol oynama,doğaçlama becerilerinin kazandırıldığı programını kapsayan Drama kursu,Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezinde kursiyerlere hizmet sunmaya başladı.Kayıtlı kursiyerlerin dışında çok fazla talep aldıklarına değinen Drama eğitmeni Elif Ruşen Taşkıran “Drama yöntemlerinde bütün duyu organları etkin bir şekilde kullanıldığı için bireyin dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerileri gelişir. Düş gücünü geliştirir ve zenginleştirir. Estetik duygusunun ve bilincinin gelişmesine katkıda bulunur. Eleştirel düşünme yeteneğinin gelişmesine katkıda bulunur.Drama,insanları neşelendirir, umut ve iyimserlik duyguları yaratır. Drama bireyde iyi bir edebiyat deneyimi oluşturur.Ve daha sayamadığım yararları olan Drama Kursumuzun kursiyerlerimize çok şey katacağına inanıyorum.Drama insanın kendi insan yönüne erişme köprüsüdür.Üç aylık kursumuzun sonunda kursiyerlerimizle bir oyun sahnelemeyi hedefliyoruz” dedi.
Hem çok eğlendiklerini hem de her gün yeni deneyimler kazandıklarını dile getiren kursiyerler,emeği geçen bütün Kurum ve yöneticilere teşekkürlerini ifade etti.
İlçede farklı bir heyecan yaratan Drama kursu hafta içi üç gün,toplam on saat olarak hizmet sunmaktadır.Kursa kayıtlı Kursiyerlere üç aylık eğitimin ardından İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından sertifika verilecektir.

Bu haber 6739 defa okundu.
td>
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER